495 Ljiljana Vukajlov, "Uvod u urbanizam", 2. izd.

30.04.2015. - 10:50
Iz recenzije prof.dr  Vladana Đokića:
 Udžbenik Uvod u urbanizam dr Ljiljane Vukajlov predstavlja jedno od retkih domaćih dela u poslednjih nekoliko godina koje je napisano u cilju edukacije u oblasti urbanizma . Ovaj udžbenik obuhvata informacije od značaja za studente svih fakulteta arhitekture i urbanizma u zemlji i regionu. On poseduje veliku vrednost i predstavlja značajan teoretski i praktičan doprinos razumevanju procesa urbanističkog istraživanja i projektovanja i uvid u posvećenost nastavi i edukaciji studenata arhitekture i urbanizma.
Iz recenzije prof.dr Darka Rebe:
Knjiga Uvod u urbanizam dr Ljiljane Vukajlov je vredan doprinos razumevanju mnogobrojnih slojeva, uticaja i sila koje na različitim nivoima deluju na prostore gradova. Zbog toga se ova knjiga preporučuje za čitanje svima koji žele da razumeju gradove, te najkompleksnije tvorevine koje je čovek ikada napravio. Jer je u njih, tokom dugih vremenskih perioda , uložio sva svoja znanja , energije i vrednosti da bi formirao okvir za svoj i intimni i porodični i društveni život, jer gradovi su “ogledala “ u kojima se vidi ne samo današnje, nego i prošle generacije koje su učestvovale u njihovom oblikovanju.

• Nije moguće prikazati sliku.