493 Radoš Radivojević "Sociologija tehnike", 2. izd.

30.04.2015. - 10:46
Autor je pokazao da je tehinika ne samo danas, kada je izazvala dramatične promene u svetu, već u toku cele istorije davala najveći doprinos razvoju društva , ali da tehnički stvaraoci još uvek nisu dobili vrednosni oreol adekvatan društvenom značaju svog doprinosa razvoju društva. Knjiga sadržajno pokriva nastavni plan i program predmeta Sociologija tehnike i smatram da ispunjava sve uslove da bude osnovni univerzitetski udžbenik.

Profesor dr Božo Milošević

U knjizi autor je pokazao da je pod uticajem tehnike došlo do promena u sferi rada i organizacije rada, kulture i komunikacije, svesti, demokratije, identiteta, svakodnevnog načina života, obrazovanja. Jednostavno nema sfere, oblasti i delatnosti u društvu koja nije promenjena pod uticajem razvoja moderne tehnike. Moderno društvo je tehničko društvo i ko ne shvati prirodu moderne tehnike teško da može da shvati prirodu modernog društva.
Rukopis obuhvata sve probleme koji su predviđeni nastavnim planom i programom predmeta Sociologija tehnike i predlažem da se rukopis štampa kao osnovni udžbenik.

Profesor dr Alpar Lošonc

Radoš Radivojević je profesor Sociologije na Fakultetu tehničkih nauka

• Nije moguće prikazati sliku.