384 Dragoljub Novaković, Nemanja Kašiković, "Digitalna štampa"

05.12.2013. - 08:27
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Digitalna štampa”

Autori: Dragoljub Novaković, Nemanja Kašiković

Recenzenti: dr Slobodan Nedeljković, red. prof. Akademije umetnosti u Novom Sadu
             dr Katarina Gerić, red. prof. Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
655.3.025(075.8)

NOVAKOVIĆ, Dragoljub
     Digitalna štampa / Dragoljub Novaković, Nemanja
Kašiković. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013(Novi Sad : FTN, Grafički
centar GRID). – 206 str. : ilustr.; 24 cm. – (Edicija
“Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 384)

Tiraž 300. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-493-4

1. Kašiković, Nemanja
?) Digitalna štampa
COBISS.SR-ID 277525511

Iz recenzija
Knjige iz područja digitalne štampe na našim područjima skoro da ne postoje. Ređa su i u svetu sveobuhvatna i šira predstavljanja digitalne štampe u jednoj udžbeničkoj celini. Iz tog razloga jedan univerzitetski udžbenik koji je sveobuhvatan za potrebe grafičke struke predstavlja značajan iskorak koji će biti od velike koristi studentima i grafičkoj struci u celini na našim prostorima. U udžbeniku su pregledno i jasno obrađeni i predstavljeni najznačajniji pojmovi i procesi digitalne štampe kroz posebne celine.
Dr Slobodan Nedeljković, redovni profesor
Udžbenik je sveobuhvatan u domenu digitalne štampe i digitalizacije vezane za digitalnu štampu. Autori su posvetili dovoljnu pažnju procesu digitalizacije. Poseban akcenat je dat na pripremu digitalne štampe kroz metode i načine realizacije pripreme. Objašnjeni su pojmovi od značaja za proces stvaranja digitalne slike i uticaj pripreme na kvalitet i vrste digitalnog otiska. Na poseban način su istaknute prednosti tehnike digitalne štampe u odnosu na konvencionalne tehnike i ukazano na pravce razvoja digitalne tehnike štampe kroz prikaz područja tiraža digitalnih tehnika štampe.
Dr Katarina Gerić, redovni profesor
O autorima
Dr Dragoljub Novaković, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, rođen je 1952. godine. Visoko obrazovanje od osnovnih studija do doktora tehničkih nauka je završio na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Prvi je doktor tehničkih nauka u oblasti Grafičkog inženjerstva i dizajna. Duži niz godina je radio na projektovanju savremenih kompjuterom upravljanjih mašina. Objavio je veći broj knjiga, preko 400 naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima, na skupovima u zemlji i inostranstvu, kao i veći broj projekata, studija i tema. Naučna oblast na čijem unapređenju i razvoju radi je područje Grafičkog inženjerstva i dizajna.
Dr Nemanja Kašiković, docent Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, rođen je 1980. godine. Visoko obrazovanje od osnovnih studija do doktora tehničkih nauka je završio na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Objavio je preko 50 naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima, na skupovima u zemlji i inostranstvu, učestvovao je u izradi većeg broja projekata, studija i tema. Naučna oblast na čijem unapređenju i razvoju radi je područje Grafičkog inženjerstva i dizajna.

• Nije moguće prikazati sliku.