459 Dragoljub Novaković, Magdolna Apro "Završna grafička obrada", 2. izdanje

16.10.2014. - 13:47
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Završna grafička obrada – praktikum za vežbe”

Autori: Dragoljub Novaković, Magdolna Pal

Recenzenti: dr Vera Lazić, red. prof. Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu
              dr Slobodan Nedeljković, red. prof. Akademije umetnosti u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
655.028(075.8)(076)

NOVAKOVIĆ, Dragoljub, 1952-
    Završna grafička obrada : praktikum za vežbe / Dragoljub
Novaković, Magdolna Pal. - 2. izd. - NoviSad : Fakultet
tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : GRID) . - 198 str. : ilustr.
; 24 cm. - (Edicija "Tehničke nauke - udžbenici" ; 459)

Tiraž 300. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-617-4

a) Grafički proizvodi – Završna obrada - Praktikumi

Iz recenzije
Dr Vera Lazić, redovni profesor
Udžbenikom Završna grafička obrada – praktikum za vežbe, se stvaraju dobri preduslovi za kvalitetno odvijanje vežbi na predmetu Završna grafička obrada. Studenti Grafičkog inženjerstva i dizajna i oni koji rade u grafičkoj i ambalažnoj struci dobijaju jedan dobar materijal kao osnovu za izučavanje grafičkih procesa.Udžbenik je rezultat višegodišnje obrade materije za vežbe iz predmeta Završna grafička obrada. Primeri koji se obrađuju šira su podloga za rešenje problema u konačnom oblikovanju kako grafičkih proizvoda oblika knjige tako i proizvoda grafičke ambalaže od papira, kartona i lepenke. Vežbanja su koncipirana tako da studente postupno uvode u materiju.
Dr Slobodan Nedeljković, redovni profesor
Autori su uložili veliki trud da obrade veći broj tema završne grafičke obrade i na kvalitetan način ga približe studentima da na jednostavan način nauče postupke i operacije završne grafičke obrade. Vežbanja su sistematično obrađena tako da postupno omogućuju da se upoznaju sve bitne operacije završne grafičke obrade. Ta postupnost se ogleda kroz definisanje cilja, teorijskih osnova, prikaza i obrade vežbanja. U cilju dobre pripreme vežbe na početku svake vežbe su data teorijska razmatranja kao i pitanja na kraju vežbi koja su osnova pripreme za razumevanje vežbe i rada koji se realizuju na vežbi. U svakoj vežbi su metodološki obrađene određene celine. U uvodnom delu svake vežbe definisan je cilj vežbanja.

O autorima
Dragoljub Novaković, redovni profesor , rođen 25. avgusta 1952. godine. Visoko obrazovanje od osnovnih studija, magistrature i doktorata je završio na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Prvi je doktor tehničkih nauka u području Grafičkog inženjerstva i dizajna. Duži niz godina je radio kao samostalni projektant mašina u privredi. Član je većeg broja naučnih i stručnih asocijacija. Urednik je međunarodnih časopisa i publikacija i član više uređivačkih odbora. Objavio je preko 450 naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima i časopisima sa SCI liste, na skupovima u zemlji i inostranstvu, kao i veći broj projekata, studija i tema. Nosilac je projekta Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj republike Srbije i međunarodnih projekata. Objavio je više univerzitetskih udžbenika, uveo veliki broj novih studijskih predmeta. Bio je mentor preko 400 master i diplomskih radova, više doktorskih disertacija i magistarskih teza. Dobitnik je plakete Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj Republike Srbije, za poseban doprinos za razvoj tehničko-tehnoloških nauka. Naučna oblast na čijem unapređenju radi je područje Grafičkog inženjerstva i dizajna.
Magdolna Pal, asistent, rođena je 12. novembra 1981. godine. Visoko obrazovanje od osnovnih studija do doktora tehničkih nauka je završila na Fakultetu tehničkih nauka Unverziteta u Novom Sadu. Objavila je veći broj naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima i časopisima sa SCI liste, na skupovima u zemlji i inostranstvu. Angažovana je na projektima Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj republike Srbije. Dosadašnjim radom sa studentima u području Grafičkog inženjerstva i dizajna bila je orijentisana na završnu grafičku obradu i amblažu.

• Nije moguće prikazati sliku.