446 Branko Milosavljević, Milan Vidaković "Java i internet programiranje", 3. izdanje

16.10.2014. - 13:14
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Java i internet programiranje”

Autori
: Branko Milosavljević, Milan Vidaković

Recenzenti: dr Božidar Radenković, red. prof. Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu
             dr Dušan Surla, profesor emeritus Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu
             dr Zora Konjović, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
004.438JAVA (075.8)
004.738.5:004.42 (075.8)

MILOSAVLJEVIĆ, Branko, 1973-
  Java i internet programiranje / Branko Milosavljević,
Milan Vidaković.  3. izd. - Novi Sad : Fakultet
tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : FTN, Grafički centar
GRID) . – X, 290 str. : ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija
"Tehničke nauke - udžbenici" ; br. 446)

Tiraž 200. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-592-4

1. Vidaković, Milan
a) Programski jezik “Java” b) Internet - Programiranje

Iz sadržaja:

Udžbenik “Java i internet programiranje” upoznaje čitaoca sa programskim jezikom Java, višeslojnim Internet/intranet aplikacijama i odgovarajućim Java tehnologijama za njihovu implementaciju. Nakon proučavanja materije date u ovom udžbeniku čitalac se može osposobiti da samostalno produbljuje znanja iz prikazanih oblasti i da učestvuje u razvoju softverskih sistema koji su predmet ove knjige.
Udžbenik je nastao na osnovu nastave na Fakultetu tehničkih nauka iz predmeta Web programiranje i Mrežno bazirani sistemi.

Iz recenzije:

Knjiga je pre svega namenjena studentima računarstva i informatike, i pisana je kao udžbenik koji pretpostavlja posedovanje određenih znanja koje studenti stiču na početnim godinama studija. Sadržaj prvog izdanja nastao je na osnovu predavanja i kurseva koje su autori držali u više institucija. Drugo izdanje nastalo je kao rezultat rada na Fakultetu tehničkih nauka u okviru nekoliko predmeta koji pokrivaju datu tematiku. Sadržaj knjige, pored teorijskih razmatranja problema u domenu izrade Internet aplikacija, sadrži i veliki broj konkretnih primera koji ilustruju rešenja pojedinih problema. Posebno treba istaći dve složenije studije slučaja, na kraju prvog odnosno drugog dela knjige, kojima se ilustruje arhitektura realnih aplikacija.

Biografije:
Branko Milosavljević je rođen u Novom Sadu 1973. godine. Diplomirao je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu 1997. godine, magistrirao 1999. godine, a doktorirao 2003. godine. Docent je Fakulteta tehničkih nauka i predaje predmete Mrežno bazirani sistemi, Bezbednost u sistemima elektronskog poslovanja i XML i Web servisi.

Milan Vidaković je rođen u Novom Sadu 1971. godine. Diplomirao je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu 1995. godine, magistrirao 1998. godine i doktorirao 2003. godine. Docent je Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i predaje predmete Web programiranje i Osnovi računarstva.

• Nije moguće prikazati sliku.