433 Ivana Kovačić, Zvonko Rakarić "Zbirka zadataka iz statike 1", 3. izdanje

16.10.2014. - 11:45
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka zadataka iz statike 1”

?utori: Ivana Kovačić, Zvonko Rakarić

Recenzenti: dr Livija Cvetićanin, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
       dr Dragi Radomirović, vanr. prof. Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu
                   dr Dubravka Mijuca, docent Matematičkog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
531.2 (075.8)(076)

KOVAČIĆ, Ivana
    Zbirka zadataka iz statike 1/ Ivana Kovačić, Zvonko
Rakarić – Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013
(Novi Sad : GRID) . – 223 str. : ilustr. ; 24 cm. -
(Edicija "Tehničke nauke – udžbenici" ; 433)

Tiraž 300. - Bibliografija.

ISBN 978-86-7892-572-6

?) Statika - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka zadataka iz Statike I rađena je kao prateći udžbenik sa primerima i zadacima uz postojeći udžbenik Statika, autora Đorđa S. Đukića i Livije J. Cvetićanin, koja je štampana u ediciji "Tehničke nauke - udžbenici" na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Zbirka je namenjena studentima mašinskog i građevinskog odseka, grafičkog inženjerstva i dizajna, zaštite životne sredine i elektrotehnike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Ovu zbirku mogu koristiti i studenti drugih odseka Fakulteta tehničkih nauka, ali i drugih fakulteta čiji program obuhvata materiju na koju se zbirka odnosi.

(iz recenzija)
Svi zadaci su urađeni na vrlo detaljan i razumljiv način, a sama koncepcija knjige je takva da korisnika postupno uvodi u datu problematiku. Vodeći se višegodišnjim iskustvom i dostupnom literaturom, autori knjige su uspeli da čitaocu daju jasna i konkretna uputstva za način rešavanja zadataka. U tom smislu, svaki odeljak je predvođen teorijskim sažetkom. Osim pregleda teorije, preporučeni su i algoritmi rešavanja zadataka, koji su kroz primere i ilustrovani. Tehnički savremeno i vizuelno bogato opremljena, knjiga obiluje originalnim slikama i ilustracijama, što dodatno pomaže sagledavanje i razumevanje izložene materije. Stoga je Zbirka zadataka iz Statike I posebno pogodna za čitaoce koji se po prvi put sreću sa problemima statike, osposobljavajući ih da, nakon savladavanja izložene materije, samostalno pristupe rešavanju konkretnih problema.

(o autorima)
Ivana Kovačić je vanredni profesor na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu za užu naučnu oblast Mehanika. Iza nje je višegodišnje iskustvo asistenta za sve predmete mehanike na svim odsecima ovog fakulteta. Oblast naučnog interesovanja i rada joj je teorija nelinearnih oscilacija.
Zvonko Rakarić je docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu za užu naučnu oblast Mehanika. Na ovom fakultetu je prethodno bio u zvanju asistenta-pripravnika i asistenta, radeći na izvođenju vežbi iz mehanike.

• Nije moguće prikazati sliku.