60 D. Zelenović, I. Ćosić, R. Maksimović, A. Maksimović "Priručnik za projektovanje proizvodnih sistema"

31.12.2012. - 11:11
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Priručnik za projektovanje proizvodnih sistema – pojedinačni prilaz”

Autori: Dragutin Zelenović, Ilija Ćosić, Rado Maksimović, Aleksandar Maksimović

Recenzenti: dr Vladimir Šolaja, red. prof Mašinskog fakulteta u Beogradu
             dr Sava Sekulić, red. prof Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavač
: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: SIMBOL, Koste Nađa 11, Petrovaradin
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
65.012(076.58)
658.5.012.2(076.58)

    Priručnik za projektovanje proizvodnih sistema : Pojedinačni prilaz / Dragutin Zelenović ... [et al.]. –
Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2003(Novi Sad : SIMBOL). – 233 str. : ilustr. ; 24 cm. –
(Edicija “Tehničke nauke - Udžbenici ” ; br. 60)
Tiraž 500. – Bibliografija.
ISBN 86-80249-67-X

a) Proizvodni sistemi – Projektovanje – Vežbe

(iz sadržaja)
„Knjiga Priručnik za projektovanje proizvodnih sistema-pojedinačni prilaz sadrži 233stranice teksta, sa sledećim osnovnim sadržajem:
1. UVODNA RAZMATRANJA
2. OSNOVE OBLIKOVANJA TOKOVA MATERIJALA
3. POSTUPAK PROJEKTOVANJA STRUKTURA PROIZVODNIH SISTEMA U USLOVIMA POJEDINAČNOG PRILAZA
4. PRIMERI“
(iz recenzije)
„Knjiga Priručnik za projektovanje proizvodnih sistema-pojedinačni prilaz , daje sintezu specifičnog postupka projektovanja proizvodnih struktura industrijskog preduzeća, na način koji će biti od značajne koristi studentima na redovnim i poslediplomskim studijama tehnike, istraživačima koji se bave problemima projektovanja i rada proizvodnih sistema kao i inženjerima u proizvodnji. Njen sadržaj je u skladu sa nastavnim planom i programom studija mašinstva i industrijskog inženjerstva i menadžmenta na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu...“
(o autorima)
„Dragutin M. Zelenović je dugogodišnji profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, njegof šef katedre, prodekan i dekan, osnivač škole industrijskog inženjerstva i menadžmenta na fafakultetu, nastavnik na predmetima Fabrička postrojenja, Projektovanje proizvodnih sistema, Upravljanje proizvodnim sistemima, Upravljanje preduzećem u nizu drugih, rektor Univerziteta u Novom Sadu, profesor Univerziteta Ujedinjenih nacija za mir, dopisan član Srpske akademije nauka i umetnosti...“