424 Pavle Gladović, “Tehnologija drumskog saobraćaja” - 3. izdanje

17.12.2013. - 10:34
Edicija: “TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”
Naziv udžbenika: “Tehnologija drumskog saobraćaja” - 3. izdanje
Autor: prof. dr Pavle Gladović
Recenzenti: dr Vojkan Jovanović, vanr. prof. Saobraćajnog fakulteta u Beogradu
               dr Đorđe Kopić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
Glavni i odgovorni urednik: prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost: dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice Srpske, Novi Sad
656.1(075.8)
GLADOVIĆ, Pavle, 1951-
Tehnologija drumskog saobraćaja / Pavle Gladović. -
3. izd. - Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013 (Novi
Sad : Grid). - 362 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija “Tehničke
nauke - udžbenici” ; 424)
Tiraž 200. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-557-3
a) Drumski saobraćaj - Tehnologija
COBISS.SR-ID 281610247

Iz recenzije

…Po oceni recenzenta ova naučna knjiga ima karakter udžbenika za predmet Tehnologija drumskog saobraćaja (uža naučna oblastTehnologije transportnih sistema) kako je napisana potpuno u saglasnosti sa nastavnim planom i programom istiomenog predmeta koji se sluša na Departmanu za saobraćaj Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu (studijski program za saobraćaj i transport), pa je zbog toga namenjena pre svega studentima ovog saobraćajnog profila.
Inače, knjiga je nastala kao rezultat dugogodišnjeg iskustva i rada autora u oblasti transporta putnika i robe u drumskom saobraćaju i istom se popunjava velika praznina u potrebnoj stručnoj materiji iz ove usko specifične oblasti.
Obzirom na stil pisanja, koji je jasan i lako razumljiv sa precizno formulisanim obrascima i brojnim primerima praktičnog rešavanja pojedinih problema u realnom vremenu i prostoru, može se tvrditi da ovaj udžbenik može korisno poslužiti i zaposlenim u autotransportu kao i studentima saobraćajnog profila u svim višim školama…
(Prof. dr Đorđe Kopić, dipl. inž. saob.)

O autoru

Profesor dr Pavle Gladović je rođen 1951. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1975. godine, na odseku za drumski i gradski saobraćaj i transport. Za svoj diplomski rad dobio je drugu nagradu “14. oktobar” RO Gradski Saobraćaj “Beograd” za najbolji diplomski rad u školskoj 1975./76. godini na temu iz javnog gradskog saobraćaja na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
Magistrirao je 1986. godine a doktorirao 1994. godine na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Dobitnik je Oktobarske nagrade Privredne komore Beograda za najbolju magistarsku tezu u školskoj 1985./86. godini u Beogradu. Zaposlen je na Fakultetu tehničkih naukaDepartman za saobraćaj u Novom Sadu od 2005. godine u zvanju redovnog profesora za predmete: Tehnologija drumskog saobraćaja i Organizacija drumskog saobraćaja. Angažovan je u više stručnih i naučnih asocijacija i udruženja koje se bave problematikom transporta putnika i tereta.

• Nije moguće prikazati sliku.