392 Milan Vidaković „Java i objektno-orijentisano programiranje”

05.12.2013. - 09:24
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDžBENICI”

Naziv udžbenika: „Java i objektno-orijentisano programiranje”

Autori: dr Milan Vidaković, vanredni profesor, FTN Novi Sad
dr Branko Milosavljević, vanredni profesor, FTN Novi Sad

Recezenti:dr Srđan Škrbić, Prirodno matematički fakultet, Novi Sad
dr Zora Konjović, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:

Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za izdavačko-uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
Prof.dr Radoš Radivojević, profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
004.438JAVA(075.8)
004.42.045(075.8)

VIDAKOVIĆ, Milan,
     Java i objektno-orijentisano programiranje / Milan
Vidaković, Branko Milosavljević.- 1.izd. - Novi Sad
Fakultet tehničkih nauka, 2013 (Novi Sad : Grafički centar
Grid). - VIII, 352 str : graf.prikazi, tabele ; 24 cm. -
(Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 392)
Tiraž 300. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-505-4
1.Milosavljević, Branko [autor]
a) Programski jezik “Java”    b) Objektno orijentisano programiranje
COBISS.SR-ID 278542343

Iz recenzija

Knjiga je, prvenstveno, namenjena studentima koji pohađaju kurseve programiranja u programskom jeziku Java. Za korišćenje knjige nije potrebno prethodno znanje programiranja, već samo poznavanje osnovnih koncepata u računarstvu. Sadržaj knjige je usklađen sa tekućom verzijom programskog jezika Java, što uključuje opis aktuelnih elemenata jezika i standardnih biblioteka. Posebna pažnja posvećena je šablonima dizajna, pošto oni predstavljaju osnovu dobre prakse u razvoju softvera pomoću objektno orijentisanih jezika. Knjiga se posebno ističe velikim brojem konkretnih primera koji ilustruju rešenja karakterističnih problema iz oblasti dizajna objektno orijentisanih aplikacija. Sve ovo čini je izuzetno korisnom i čitaocima koji žele da sistematizuju i prodube znanja koja već poseduju o programskom jeziku Java i objektnom pristupu dizajnu i programiranju softverskih aplikacija.

O autorima

Milan Vidaković je rođen u Novom Sadu 1971. godine. Diplomirao je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu 1995. godine, magistrirao 1998. godine i doktorirao 2003. godine. Vanredni profesor je na Fakultetu tehničkih nauka od 2009. godine i predaje predmete Web programiranje i Uvod u objektno-orijentisano programiranje.

Branko Milosavljević je rođen u Novom Sadu 1973. godine. Diplomirao je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu 1997. godine, magistrirao 1999. godine i doktorirao 2003. godine. Vanredni profesor je na Fakultetu tehničkih nauka od 2009. godine i predaje predmete Mrežno bazirani sistemi i XML i web servisi.

• Nije moguće prikazati sliku.