389 Svetozar Kostić „Drumski saobraćajni terminali”

05.12.2013. - 09:06
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Drumski saobraćajni terminali”

Autori: dr Svetozar Kostić, dipl. inž. saob.
dr Branko Davidović, dipl. inž. saob.
dr Zoran Papić, dipl. inž. saob.

Recenzenti: dr Pavle Gladović, red. prof. FTN u Novom Sadu
  dr Nada Milosavljević, red. prof. Saobraćajnog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio: Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

Predsednik Saveta za izdavačko-uređivačku delatnost:
Prof. dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
656.1(075.8)

KOSTIĆ, Svetozar
     Drumski saobraćajni terminali / Svetozar Kostić, Branko
Davidović, Zoran Papić - 1. izd. - Novi Sad : Fakultet
tehničkih nauka, 2013 (Novi Sad : FTN, Grafički centar
GRID). -  222 str. : ilustr.  ; 24 cm. - (Edicija “Tehničke
nauke - udžbenici” ; 389)
Tiraž 250. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-502-3

1. Davidović, Branko [autor] 2. Papić, Zoran [autor]
a) Drumski saobraćaj - Putnički terminali
COBISS.SR-ID 278051591

Iz recenzije

Drumski saobraćajni terminali predstavljaju pisani materijal u kome se opisuje značaj, vrste, način funkcionisanja, zakonska regulativa, saobraćajna i ostala oprema neophodna za normalno funkcionisanje terminala određenog tipa, a za neke tipove terminala: način izbora elemenata sadržaja, izračunavanje njihovog kapaciteta i preporuke za prostorno dimenzionisanje elemenata sadržaja terminala. Takođe se obrađuju uslovi za razmeštaj elemenata sadržaja na raspoloživoj lokaciji, koji su neophodni za izradu idejnotehnološkog rešenja terminala. U materijalu se posebno obrađuju terminali u kome su predmet rada putnici, a sredstva rada transportna sredstva (terminali javnog putničkog saobraćaja, autobuski terminali), terminali u kome su predmet rada transportna sredstva (terminali za održavanje vozila, centri za tehnički pregled, terminali za snabdevanje gorivom, kontrolne stanice, autobaze za drumska vozila i autobaze za održavanje puteca – putne baze) i terminali u teretnom saobraćaju (terminali za stacioniranje vozila i robni terminali).

O autorima

Prof. dr Svetozar Kostić rođen je 04.08.1949. godine u Pljevljima, Crna Gora. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1973. godine, na odseku za drumski i gradski saobraćaj. Magistrirao je 1983. godine, a doktorirao 1989. na istom fakultetu. Radio je kao samostalni istraživač u Institutu za saobraćaj i transport u Beogradu (1973-1975. g.) i Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije od 1975-1992. g. Od 1992. g. radi na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, gde je 1993. godine postavljen za šefa katedre za organizaciju, regulisanje i bezbednost saobraćaja. Autor je preko 130 naučno-stručnih radova iz oblasti saobraćajne tehnike i bezbednosti saobraćaja. Pored 5 udžbenika, 3 monografije i više priručnika, objavio je stotinak radova u posebnim publikacijama, časopisima i zbornicima radova. Kao autor i rukovodilac učestvovao je u izradi preko 50 studija i projekata iz oblasti drumskog saobraćaja.

Prof. dr Branko Davidović rođen je u Beogradu 16.11.1948. godine, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1975. god., na odseku za drumski i gradski saobraćaj. Magistarsku tezu odbranio je 10.06.1981. godine, pod naslovom: Izučavanje rešenja kontejnerskih terminala na primeru „Makiš-a". Doktorsku disertaciju odbranio je 25.04.1988. godine. Svoj radni vek proveo je u privredi i obrazovnim institucijama. Objavio je više od 200 naučnih i stručnih radova u zemlji i inostranstvu. Učestvovao je na velikom broju međunarodnih i stručnih skupova.

Doc. Dr Zoran Papić, rođen je 24.08.1965. godine u Novom Sadu. Diplomirao je 1992. godine, na Saobraćajnom odseku, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, gde je odbranio i magistarsku tezu, 1998.godine. Doktorsku disertaciju odbranio je 2010. godine. Autor je većeg broj naučnih i stručnih radova u časopisima međunarodnog i nacionalnog značaja, kao i na naučnim i stručnim skupovima u zemlji i inostranstvu. Trenutno je šef katedre za Drumske saobraćajne sisteme na Departmanu za saobraćaj, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.

• Nije moguće prikazati sliku.