Elektronska oglasna tabla odbrana završnih radova
Nivo studija:



 
Student:Marko Đurđević (ST 42/2009)
Studijski program:Saobraćaj i transport
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:UPOREDNA ANALIZA FUNKCIONISANJA LINIJE BROJ 4 U NOVOM SADU ZA 2010, 2017. I 2023 GODINU
Tema (Eng):Comparative analysis of the functioning of line number 4 in Novi Sad for 2010th, 2017th and 2023rd year
Datum odbrane:26.04.2024. 14:00
Mesto odbrane:132 - Kabinet
Komisija

PredsednikMilan Simeunović
Redovni profesor
MentorPavle Pitka
Vanredni profesor
ČlanTatjana Kovačević
Docent
 
Student:Mila Aleksić (MM 14/2017)
Studijski program:Mehanizacija i konstrukciono mašinstvo
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Hidrostatički pogon vozila
Tema (Eng):Hydrostatic drive system
Datum odbrane:23.04.2024. 11:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikRadomir Đokić
Vanredni profesor
MentorBoris Stojić
Vanredni profesor
ČlanStjepan Galamboš
Docent
 
Student:Nataša Drljača (MM 30/2017)
Studijski program:Mehanizacija i konstrukciono mašinstvo
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Upravljanje zalihama
Tema (Eng):Inventory management
Datum odbrane:22.04.2024. 12:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikMarinko Maslarić
Vanredni profesor
MentorSanja Bojić
Vanredni profesor
ČlanSvetlana Nikoličić
Redovni profesor
 
Student:Miloš Pjevac (O2 7/2020)
Studijski program:Geodezija i geoinformatika
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:Konformne projekcije za Republiku Srbiju sa najmanjim apsolutnim linearnim deformacijama
Tema (Eng):Conformal projections for the Republic of Serbia with the least absolute linear deformations
Datum odbrane:19.04.2024. 12:30
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikAleksandar Ristić
Redovni profesor
MentorMirko Borisov
Redovni profesor
ČlanGoran Marinković
Vanredni profesor
 
Student:Vasilije Vulin (AI 49/2019)
Studijski program:Animacija u inženjerstvu
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Implementacija 3D elemenata u veb okruženje
Tema (Eng):Implementation of 3D elements in web environment
Datum odbrane:19.04.2024. 12:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikNenad Kuzmanović
Docent iz polja umetnosti
MentorDinu Dragan
Vanredni profesor
ČlanVeljko Petrović
Docent
 
Student:Bratislav Mitrović (GI 37/2013)
Studijski program:Grafičko inženjerstvo i dizajn
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Upotreba i optimizacija multimedija u kreiranju internet stranica
Tema (Eng):Integration and optimization of multimedia in developing web pages
Datum odbrane:19.04.2024. 11:30
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikNeda Milić Keresteš
Vanredni profesor
MentorBojan Banjanin
Docent
ČlanSaša Petrović
Docent
 
Student:Sanja Jezdić (GG 22/2019)
Studijski program:Geodezija i geomatika
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Unapređenje infrastrukture geoprostornih podataka za podršku prostornom i urbanističkom planiranju
Tema (Eng):Improvement of Spatial Data Infrastructure to support spatial and urban planning
Datum odbrane:19.04.2024. 11:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikAleksandar Ristić
Redovni profesor
MentorDubravka Sladić
Vanredni profesor
ČlanAleksandra Radulović
Vanredni profesor
 
Student:Sonja Nedić (V2 1/2021)
Studijski program:Matematika u tehnici (II godišnji)
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:Konveksno programiranje i primena na portfolio investicionih fondova u uslovima permakrize
Tema (Eng):Convex programming and application to the portfolio of investment funds in permacrisis conditions
Datum odbrane:19.04.2024. 10:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikVladimir Đaković
Redovni profesor
MentorNebojša Ralević
Redovni profesor
ČlanVladimir Ilić
Docent
 
Student:Ivana Lavrnja (IT 63/2016)
Studijski program:Inženjerstvo informacionih sistema
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Veb aplikacija za podršku rada prodavnice društvenih igara
Tema (Eng):Web application for supporting the operation of a board game store
Datum odbrane:19.04.2024. 08:00
Mesto odbrane:203 - Kabinet
Komisija

PredsednikMarko Arsenović
Docent
MentorSrđan Sladojević
Vanredni profesor
ČlanAndraš Anderla
Vanredni profesor
 
Student:Sonja Tomčić (E2 20/2022)
Studijski program:Računarstvo i automatika
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:EKSTRAKTIVNA SUMARIZACIJA TEKSTA UPOTREBOM WORD2VEC, DOC2VEC I GPT3.5 MODELA
Tema (Eng):EXTRACTIVE TEXT SUMMARIZATION OF USING WORD2VEC, DOC2VEC AND GPT-3.5 MODELS
Datum odbrane:18.04.2024. 11:00
Mesto odbrane:NT406 - NTP-406
Komisija

PredsednikJelena Slivka
Vanredni profesor
MentorAleksandar Kovačević
Redovni profesor
ČlanLidija Krstanović
Vanredni profesor
 
Student:Filip Radojković (GR 189/2021)
Studijski program:Građevinarstvo
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Projekat betona za armiranobetonsku konstrukciju višespratne stambeno-poslovne zgrade u ulici Filipa Višnjića u Novom Sadu
Tema (Eng):Design of Concrete for the RC Structure of Residential-business Multi Storey Building in Filipa Višnjića Street in Novi Sad
Datum odbrane:18.04.2024. 11:00
Mesto odbrane:104 - Konferencijska sala
Komisija

PredsednikVesna Bulatović
Vanredni profesor
MentorSlobodan Šupić
Docent
ČlanIvan Lukić
Vanredni profesor
 
Student:Srđan Šuković (E2 53/2022)
Studijski program:Računarstvo i automatika
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:Softverski sistem za semantičku pretragu teksta primenom vektorskih baza podataka
Tema (Eng):Software System for Semantic Text Search Using Vector Database Technology
Datum odbrane:18.04.2024. 10:00
Mesto odbrane:NT406 - NTP-406
Komisija

PredsednikStevan Gostojić
Redovni profesor
MentorDragan Ivanović
Redovni profesor
ČlanDanijela Boberić Krstićev
Redovni profesor
 
Student:Šara Fazekaš (GI 39/2019)
Studijski program:Grafičko inženjerstvo i dizajn
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Vizuelna transformacija: fotomanipulacija i tehnika matte painting u digitalnoj fotografiji
Tema (Eng):Visual transformation: photo manipulation and matte painting technique in digital photography
Datum odbrane:18.04.2024. 10:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikNeda Milić Keresteš
Vanredni profesor
MentorIvana Jurič
Docent
ČlanBojan Banjanin
Docent
 
Student:Miloš Sarić (EE 126/2016)
Studijski program:Energetika, elektronika i telekomunikacije
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Koncept mikromreže i tehnike upravljanja mikromrežama
Tema (Eng):Microgrid Concept and Control Techniques
Datum odbrane:17.04.2024. 12:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikBoris Dumnić
Redovni profesor
MentorLuka Strezoski
Vanredni profesor
ČlanAleksandar Selakov
Vanredni profesor
 
Student:Filip Ranković (EE 51/2019)
Studijski program:Energetika, elektronika i telekomunikacije
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Automatizacija procesa etaloniranja Pt-100 sonde
Tema (Eng):Calibration process automation of Pt-100 sensors
Datum odbrane:16.04.2024. 16:00
Mesto odbrane:NTL1 - NTP-L1
Komisija

PredsednikDragan Pejić
Redovni profesor
MentorĐorđe Novaković
Docent
ČlanNemanja Gazivoda
Docent
 
Student:Adrijana Delić (H1 10/2022)
Studijski program:Mehatronika
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:BIOMETRIJSKE TEHNOLOGIJE U NAPREDNIM SISTEMIMA ZA POMOĆ VOZAČIMA
Tema (Eng):BIOMETRIC TECHNOLOGIES IN ADVANCED DRIVER ASSISTANCE SYSTEMS
Datum odbrane:16.04.2024. 13:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikDragan Pejić
Redovni profesor
MentorPlaton Sovilj
Redovni profesor
ČlanRanko Bojanić
Redovni profesor
 
Student:Nemanja Mladenović (G1 63/2020)
Studijski program:Građevinarstvo
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:TEHNIČKO – TEHNOLOŠKA ANALIZA SKELETNOG MONTAŽNOG SISTEMA HALE OD ARMIRANOG BETONA
Tema (Eng):Technical-technological analysis of the assembly system of the hall made of reinforced concrete
Datum odbrane:16.04.2024. 11:00
Mesto odbrane:104 - Konferencijska sala
Komisija

PredsednikBranko Škorić
Redovni profesor
MentorMilan Trivunić
Redovni profesor
ČlanŽeljko Jakšić
Docent
 
Student:Predrag Nikolić (E2 97/2022)
Studijski program:Računarstvo i automatika
Nivo studija:Master akademske studije
Tema:Matematičko modelovanje i PID regulacija termalne zone u HIL okruženju
Tema (Eng):Mathematical modeling and PID regulation of the Thermal Zone in the HIL environment
Datum odbrane:15.04.2024. 09:00
Mesto odbrane:NT417 - NTP-417
Komisija

PredsednikDarko Čapko
Redovni profesor
MentorVelimir Čongradac
Redovni profesor
ČlanPlaton Sovilj
Redovni profesor
 
Student:Katarina Mijailović (SA 16/2019)
Studijski program:Scenska arhitektura, tehnika i dizajn
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema: Studija arhitekture prolaznosti: Idejni projekat Kuća – Spomenik
Tema (Eng):Transience Architecture Study: Conceptual project House - Monument
Datum odbrane:09.04.2024. 12:00
Mesto odbrane:SCEN - Scenska laboratorija
Komisija

PredsednikTatjana Babić
Docent
MentorAleksandra Pešterac
Vanredni profesor
ČlanDragana Vilotić
Docent iz polja umetnosti
 
Student:Ana Krsmanović (ZZ 68/2016)
Studijski program:Inženjerstvo zaštite životne sredine
Nivo studija:Osnovne akademske studije
Tema:Evaluacija uticaja na životnu sredinu izgradnje silosa i sušare
Tema (Eng):Evaluation of the environmental impact of the Construction of Silos and Dryer
Datum odbrane:05.04.2024. 13:00
Mesto odbrane:106 - Sala za odbrane diplomskih radova
Komisija

PredsednikDragana Štrbac
Redovni profesor
MentorNemanja Stanisavljević
Redovni profesor
ČlanZorica Mirosavljević
Asistent - dr nauka