ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СТУДЕНТЕ И НАСТАВНО ОСОБЉЕ ФАКУЛТЕТА У ВЕЗИ СА НОВОНАСТАЛОМ СИТУАЦИЈОМ УВОЂЕЊА ВАНРЕДНОГ СТАЊА У ЗЕМЉИ

16.03.2020. - 11:47

У вези са Одлуком Владе Републике Србије о обустави извођења наставе у високошколским и другим установама (Службени гласник Републике Србије од 15. марта 2020, број 30.), Факултет техничких наука обавештава студенте, наставнике, сараднике и све запослене о следећим мерама:

1. Факултет прекида редовно извођење наставе;

2. Уводи се on-line систем одржавања наставе (предавања и вежбе) применом система SOVA, за који ће наставници, сарадници и студенти  благовремено добити инструкције;

3. Наставници и сарадници под хитно треба да припреме предавања и вежбе у електронском облику (PPT презентације, књиге, скрипте и др.);

4. Обавезне експерименталне вежбе се одлажу до даљњег и биће надокнађене када се створе услови;

5. Априлски испитни рок се одлаже;

6. Одлажу се одбране завршних радова (дипломски, мастер, специјалистички и докторски радови*).
* Комплетна процедура у вези са докторатима обавља се електронским седницама већа катедри, већа департмана, Наставно-научног већа Факултета, Стручног већа Универзитета у Новом Саду и Сената Универзитета. Једино одбрана не може бити реализована док се не обустави ванредно стање.
Такође, у периоду ванредног стања, запослени Библиотеке ФТН-а ће од куће постављати докторске дисертације на увид јавности. На сајту ФТН-а, на линку Библиотека у одељку “Постављање дисертација на увид јавности” дато је упутство и обрасци за све кандидате и менторе. За све додатне информације можете се обратити шефу Библиотеке Бисерки Милетић на тел.: 063 10 28 168.

7. Сва администрација се обавља електронски;

8. У складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја све радње и поступци који се тичу расписивања конкурса за избор у звања на високошколским установама и закључених уговора о раду на одређено време се обустављају до окончања ванредног стања. Важење уговора који су закључени на одређено време се продужава за онолико дана колико буде трајало ванредно стање;

9. Шалтери Студентске службе неће радити.

МОЛИМО СТУДЕНТЕ И ЗАПОСЛЕНЕ ДА ПРАТЕ СРЕДСТВА ИНФОРМИСАЊА И ДА ПОШТУЈУ ПРЕПОРУКЕ ВЛАДЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ.

Проф. др Раде Дорословачки
Декан Факултета техничких наука