Предмет: Управљање инвестицијама (12 - IM1102)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областПроизводни системи, организација и менаџмент

Програм се примењује од 01.10.2013..

Изучава се у циљу стицања општих знања и специфичних вештина за разумевања значаја, суштине и поступака инвестирања у предузећу те за рад на планирању, организовању, вођењу и контроли инвестиционих пројеката.
Студенти стичу општа знања и специфичне вештине на основу којих постају компетентни за израду студија изводљивости, бизнис планова и других облика инвестиционих пројеката.
Промене у развоју света; Промене у развоју друштва; Промене у подручју планирања и инвестиција; Идејни пројекат практичне инвестиције; Расположиви капацитети тржишта, материјала, технологија, организације и људских ресурса; Карактеристике локације; Развој техничко-технолошких варијанти и студија изводљивости; Економско-финансијске варијанте; Избор варијанте; Главни, детаљан пројекат изабране варијанте; Управљање пројектом практичне инвестиције.
Настава на предмету обухвата: Предавања са анализом практичних примера инвестиционих пројеката; аудиторне вежбе у оквиру којих се у виду примера разрађују методе и технике и израду семинарског рада који представља самосталан рад студента - обраду практичног случаја инвестиционог пројекта. Семинарски рад се ради на вежбама и у ваннаставном времену, а његова оцена је равноправна оцени практичног дела испита - задатака (вреди исти број бодова и студенти који ураде и одбране семинарски рад нису у обавези да на завршном испиту полажу практичан део испита - задатке.
Марић БраниславУправљање инвестицијама2004Факултет за предузетни менаџмент, Нови СадСрпски језик
Јовановић ПетарУправљање инвестицијама2000Графослог, БеоградСрпски језик
Крстић ЈованБизнис план - приручник2003Прометеј Нови садСрпски језик
Мијатовић СтевоУправљање привредним инвестицијама2001Економски факултет Српско СарајевоСрпски језик