Стипендије за изузетне таленте Eiffel

14.11.2006. - 00:00
Министарство Иностраних Послова Француске отворило конкурс за школску 2007/2008 годину за стипендије Еиффел и за докторске студије Eiffel.

Поред овог програма специфичних стипендија постоји и одабир 9 стипендиста Француске Амбасаде у Србији почев од децембра месеца за школску 2007/2008 годину.
Програм за изузетне таленте Eiffel односи се на 3 студијске области (прово/политичке науке, економију/менаџмент, инжењерство).
Предност се даје новоу Мастера (магистратуре), иако постоје и за докторанте коју своју теyу раде у коменторству. Да се не би очтетили кандидати који не говоре француски, стипендистама Eiffel-а омогућено је учење француског језика, пре почетка студија као и током боравка у договору са њиховим високошколским установама. Стипендисти Eiffel-а примају месечну стипендију у висини од 1030 Евра уз коју имају и покривене трошкове (путовања, осигурања, културних активности, итд.).

За више информација можете погледати на сајту:
www.egide.asso.fr/eiffel или
да контактирају огранак ЕдуФранце у Београду