2. Међународно студентско такмичење ХАРДВЕР и СОФТВЕР

20.11.2006. - 00:00
2. Међународно студентско такмичење ХАРДВЕР & СОФТВЕР – Х&С 2006, одржано у Бања Луци од 9-11. новембар 2006. године.

Пројектни задатак такмичења

МИКРОКОНТРОЛЕРСКИ УПРАВЉАЧКИ СИСТЕМ СА ГСМ ПОДРШКОМ

Спецификација пројектног задатка
Циљни микроконтролерски управљачки систем треба да има могућности пријема и анализе управљачке смс поруке, управљање одговарајућим објектом те алармирање и извјештавање удаљеног оператера смс извјештајем.
Систем се базира на микроконтролеру ПИЦ16Ф877. ГСМ подршка базира се на Siemens ES75 модему. Систем треба да има уграђен LCD смарт дисплеј 2×16 знакова за приказивање одговарајућег стања система, односно режима рада.
Објекат управљања је котао за загријавање воде. Напајање електричног гријача је из градске мреже, а укључивање гријача врши се релејом. За мјерење температуре у котлу на располагању је одговарајући сензор температуре.

Резултати такмичења

И Нови Сад (1. Радак Марин 2. Давидовић Душко 3. Расј Владимир 4. Милосављевић Владимир)

ИИ Ниш

ИИИ Бања Лука