Студенти ФТН остварили су завидан успех на одржаним ИЈАДАМА

28.05.2007. - 00:00
На до сада одржаним скуповима студената, студенти ФТН остварили су завидан успех на одржаним студентским такмичењима, познатим као „ијаде“.

У организацији Машинског факултета из Ниша одржана је Машинијада у Игалу, Црна Гора на којој је учествовало 18 факултета, односно 1500 студената. Студенти ФТН су освојили: 1. место из знања, 3 место у спорту, 1 место из: математика 1, математика 2 и програмирања.

Грађевински факултет из Ниша је организовао Грађевинијаду у Охриду, Македонија. Укупно је учествовало 1400 студената са 15 факултета. Наши студенти су освојили 1. место у знању, из предмета бетон и статика.

Саобраћијада је одржана у Будви, Црна Гора у организацији ФТН Нови Сад. Учествовало је 400 студената. Наши студенти су освојили у генералном пласману 1. место и 1. места у спорту и из свих дисциплина у знању.

На Менаџеријади у Будви студенти ФТН постигли су следећи успех: 1. место за знања, 1. место у категорији Цасе студy и 3. место у дебати. На Менаџеријади је учествовало 1800 студената са 26 факултета. Организатори су факултети из Београда и Крагујевца.

Електријада – Чањ, Црна Гора од 2000 студената, 21 факултета, студенти ФТН су у генералном пласману освојили 2. место, из математике, електротехнике и физике 1. место. Организатори Електријаде у Чању су: Електротехнички факултет из Београда , Електронски факултет из Ниша и Факултет техничких наука из Новог Сада.

Заштитијада је одржана на Златару, Србија. Наши студенти су у спорту били први и четврти из знања. Укупно је учествовало 7 факултета, а организација је поверена Факултету техничких наука Нови Сад.