Конкурс Министарства просвете за студентске кредите и стипендије

08.10.2007. - 00:00
До 31.октобра отворен је конкурс Министарства просвете Србије за доделу студентских кредита и стипендија у школској 2007/08.години.

За кредите могу да конкуришу студенти на буџету, који су први пут уписали зимски семестар одговарајуће године студија и који нису обнављали више од једне године.

Право на конкурс за стипендију имају студенти од друге до пете (шесте) године студија, који имају просечну оцену најмање 8,5 и то уколико су положили све испите из претходне године студија. Под истим условима на конкурсу учествују држављани Србије и припадници српске националне мањине из суседних земаља, чије се школовање финансира из буџета Републике Србије.

Потребна документација за конкурс предаје се студентској служби, а одлуку о додели кредита и стипендија донеће Министарство просвете у року од 60 дана од завршетка конкурса.

Конкурсни обрасци се у Новом Саду могу набавити у «Просветном прегледу», Булевар Михајла Пупина 28.

Више о конкурс Министарства просвете за студентске кредите и стипендије можете погледати на сајту Министарства:

   конкурси Министарства