Студент ФТН-а освојио највиши врх Европе

19.07.2016. - 09:29

Страхиња Марјановић, студент Департмана за саобраћај и председник Планинарско рекреативне секције ФТН-а, освојио је највиши врх Европе Елбрус 5642м у Русији.

Страхиња је почетком јула учествовао као репрезентативац Србије у високогорству у српској експедицији „Кавказ 2016“. Експедиција је окупила 27 високогораца из разних крајева Србије који су се пењали на врхове Казбек 5033м у Грузији и Западни Елбрус 5642м у Русији.

Западни Елбрус је највиши врх Европе и представља један од седам највиших врхова континената и заузима пето место по висини на свету.

Планинарско рекреативна секција ФТН-а наставља са својим активностима након распуста и позива све бруцоше, студенте, наставно и ненаставно особље да се прикључе нашим редовним активностима.

Састанци Планинарске секције ФТН-а су понедељком од 20 часова у учионици 109А, први састанак ће се одржати почетком октобра месеца.

• Није могуће приказати слику.