Отварање Лабораторије у спомен професору доктору Ђорђу Башићу

25.11.2016. - 15:34

На Факултету техничких наука отворена је „Мултифункционална лабораторија за пројектовање у инжењерству заштите животне средине проф. др Ђорђе Башић” у част проф. др Ђорђу Башићу, првом Директору Института за енергетику, процесну технику и заштиту животне средине.

Поводом девете годишњице смрти проф. др Ђорђа Башића, веће Департмана за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду донело је одлуку да се учионица 012, Блок Ф, Факултета техничких наука именује као: „Мултифункционална лабораторија за пројектовање у инжењерству заштите животне средине проф. др Ђорђе Башић”.

У знак поштовања и захвалности проф. др Ђорђу Башићу, који је креирао заједно са колегама фокусираним на област Инжењерства заштите животнне средине са Факултета техничких наука, студијски програм Инжењерство заштите животне средине 1999. године, у суботу 19.11.2016. године, Мултифункционалну лабораторију је свечано отворио декан Факултета техничких наука, проф. др Раде Дорословачки, у присуству продекана, чланова породице проф. др Башића и колега са којима је проф. др Башић годинама успешно и плодно сарађивао.

„Мултифункционална лабораторија за пројектовање у инжењерству заштите животне средине проф. др Ђорђе Башић" ће бити намењена за свеукупне образовне активности студената Инжењерства заштите животне средине основних, мастер и докторских студија и опремљена савременом опремом за моделовање и пројектовање у области Инжењерства заштите животне средине.

Као редовни професор, проф. др Ђорђе Башић, држао је предавања на предметима, како на основним, тако и на постидпломским студијама и учествовао је у дизајнирању и развоју нових студијских инжењерских профила на Факултету техничких наука. 1998. године, проф. др Ђорђе Башић у сарадњи са колегама са Факултета техничких наука препознао је област Инжењерство заштите животне средине као императивни сегмент индустрије, економије, друштва и политике, инкорпориране у све људске и привредне делатности. Као резултат таквог иновативног приступа, формиран је у првој фази студијски програм Инжењерство заштите животне средине при Институту за енергетику, процесну технику и заштиту животне средине, који је у узлазном процесу развоја прерастао у Департман за инжењерство заштите животне средине.

• Није могуће приказати слику.