Бесплатна школарина за мастер студије на иновираном програму Управљање ризиком од катастрофалних догађаја и пожара

15.09.2017. - 08:27

Факултет техничких наука расписао је Конкурс за упис студената мастер академских студија на иновираном студијском програму Управљање ризиком од катастрофалних догађаја и пожара.

Студијски програм се реализује у оквиру ERASMUS+ пројекта Knowledge FOr Resilient soCiEty (K-FORCE) чији је циљ да се кроз образовање ојача капацитет у области Управљања ризиком од катострофалних догађаја и пожара у Србији, Босни и Херцеговини и Албанији.

Сви студенти који упишу овај студијски програм у школској 2017/2018 години биће ослобођени плаћања трошкова школарине.

Иновирани мастер програм Управљање ризиком од катастрофалних догађаја и пожара - мастер академске студије вреде 60-61 бодова, трају једну годину и чини их пет обавезних и шест изборних предмета. Студије су интердисциплинарне, претежно у области техничких наука и стиче се звање: мастер инжењер управљања ризиком од катастрофалних догађаја и пожара.

Мобилност студената - сарадња са универзитетима на Балкану – специјална мобилност у оквиру пројекта „Knowledge FOr Resilient soCiEty (K-FORCE)“
Током студирања, студенти ће имати могућност да проведу семестар (пет месеци) на Универзитету у Тузли, Универзитету у Бањој Луци, Универзитету у Тирани или Епока Универзитет у Тирани. Трошкови пута и боравка су обезбеђени буџетом пројекта.

Мобилност студената – сарадња са Универзитетом у Лунду - Шведска
Током студирања, студенти ће имати могућност да проведу семестар на Универзитету у Лунду. Трошкови пута и боравка су обезбеђени на основу уговора о сарадњи Универзитета у Лунду са Универзитетом у Новом Саду – Erasmus+ акција КА1.

Услов за упис
Могућност да се пријаве на конкурс имају кандидати који су завршили најмање четворогодишње академске студије (минимално 240 ЕСПБ) из одговарајућих области.

Детаљан опис, план студијског програма и Конкурс можете пронаћи у наставку: