Први уџбеник за ИТ сектор на енглеском језику

30.01.2018. - 12:21

На Факултету техничких наука издат је први уџбеник на енглеском језику намењен студентима у ИТ сектору аутора проф. др Радета Дорословачког, декана Факултета техничких наука.

Уџбеник „Fundamentals of Algebra“, из едиције Technical Sciences – Textbooks, користиће се као литература на студијским програмима из области ИТ-а на којима ће се настава изводити на енглеском језику, а ово је први корак ка остварењу тог циља.

„Факултет техничких наука је широко познат по квалитету знања које пружа својим студентима, па смо припремили ову књигу о основама алгебре на енглеском језику како бисмо страним студентима омогућили што боље услове студирања на ФТН-у. Такође, ово је врло значајно за даљи развој ФТН-а јер ћемо привући већи број страних студената на студије код нас и којима ћемо пружити квалитетно школовање“ – наводи проф. др Раде Дорословачки.

Проф. Дорословачки књигу „Fundamentals of Algebra“ посветио је свом унуку.

• Није могуће приказати слику.