Свечани пријем студената прве године студија

12.09.2018. - 13:28

Факултет техничких наука традиционално организује Свечани пријем студената прве године студија у школској 2018/19. години.

Пријем бруцоша биће организован 29.9.2018. године у термину од 11 до 13 часова на Тргу Доситеја Обрадовића, испред улаза на Факултет, уз прикладан програм.

Бруцоши ће имати прилику да се упознају са управом Факултета, руководиоцима Департмана и том приликом ће им се обратити декан Факултета техничких наука, проф. др Раде Дорословачки.

На догађају ће се бруцошима представити студентске организације које делују на Факултету техничких наука и службе Факултета са којима ће студенти сарађивати у току студија. На штандовима који ће бити изложени том приликом, студенти прве године студија моћи ће да поставе питања старијим студентима.

ПРОГРАМ СВЕЧАНОСТИ:

11.00-11.45 – Окупљање студената, подела пакета добродошлице, музички  програм, представљање студентских организација и служби Факултета.

11.45 - Отварање свечаности
- поздравна реч декана ФТН-а – проф. др Раде Дорословачки
- поздравна реч покрајинског секретара за високо образовање и научноистраживачку делатност – проф. др Зоран Милошевић
- поздравна реч председника Скупштине Града Новог Сада – Здравко Јелушић
- поздравна реч ректора Универзитета у Новом Саду – проф. др Душан Николић и проф. др Дејан Јакшић
- поздравна реч представника компаније „НИС“ а.д. – Ивана Кешељ
- поздравна реч начелнице Службе опште медицине Завода за здравствену заштиту студената Нови Сад – др Снежана Гашић
- поздравна реч студента продекана ФТН-а – Дејан Наћић
- додела награда бруцошима за остварене најбоље резултате на пријемном испиту

12.15-12.30 – Музички програм – Академија уметности у Новом Саду

12.30-13.00 – Представљање студентских организација, служби Факултета и музички програм (DJ).

Студентске организације које ће се представити своје активности:
• Студентски парламент ФТН
• Савез студената ФТН