Свечано потписан Меморандум о сарадњи између ФТН-а и компаније НИС

17.09.2020. - 08:23

Факултет техничких наука и компанија НИС су, у среду, 16. септембра 2020. године, свечано озваничили  сарадњу у области образовања и истраживања, као и трансвера знања између науке и привреде.

Меморандум о сарадњи је у име ФТН-а потписао декан проф. др Раде Дорословачки, а у име компаније НИС господин Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације.

Меморандумом је предвиђена размена знања и искустава кроз реализацију обука и тренинга, стручних саветовања и консултација и организацију узајамних гостујућих предавања. Такође, студентима ФТН-а омогућиће се укључивање у програме намењене младима, као и реализација стручне праксе у компанији НИС.

Господин Вадим Смирнов, заменик генералног директора и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације НИС-а, оценио је да је сарадња компаније са Факултетом техничких наука природна, имајући у виду да се НИС бави нафтом и гасом и да су му потребни технички образовани кадрови.

Пре две године ова сарадња је добила нови значај, јер смо, као модерна компанија, на себе преузели још један смер развоја који се зове дигитализација. У том смислу полажемо велику наду у сарадњу са факултетима, имамо већ многобројне пројекте у плану и незамислива је организација тих пројеката без помоћи стручњака, а најбољи стручњаци су ту. Ако хоћемо да будемо успешни у дигитализацији, место нам је на овом факултету“ – истакао је господин Смирнов.

Проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука истакао је да је ФТН чувен у свету по симбиози између образовања, науке и привреде, те је потписивање овог Меморандума са компанијом НИС, са којом ФТН сарађује већ годинама, очекивана и врло значајна, првенствено за наше студенте.

Са компанијом НИС ФТН сарађује неколико година уназад, јер она, пре свега, обезбеђује јако добру праксу за наше студенте. Поред тога, стручњаци из компаније НИС могу да пруже помоћ студентима у изради дипломских и мастер радова из области којима се бави ова компанија и могу да држе предавања на ФТН-у, док наши експерти могу да обучавају стручњаке из НИС-а“ - закључио је проф. Дорословачки.

Потписивању Меморандума о сарадњи присуствовали су и продекан за наставу проф. др Драгиша Вилотић, продекан за финансије и развој проф. др Владимир Катић и продекан за науку и међународну сарадњу проф. др Дарко Стефановић са Факултета техничких наука и др Снежана Лакићевић, саветник заменика генералног директора НИС-а у Функцији за односе са државним органима и корпоративне комуникације.

• Није могуће приказати слику.