Бесплатан CAD софтвер за студенте и наставнике ФТН-а

08.10.2020. - 12:09

Компанија PTC (USA) нуди наставницима, сарадницима и студентима ФТН-а бесплатан CAD софтвер под називом Onshape. У питању је модеран online CAD софтвер код ког нема потребе за инсталацијом на рачунару, већ се програм извршава директно, на пример у Google Chrome-у или на мобилном телефону и таблету. Програм омогућује израду 3D модела, 2D документације, заједнички рад у тиму и др.

Током прве године коришћења на располагању је пуна варијанта Onshape Edu Enterprise, а након тога могуће су следеће варијанте:

• бесплатна варијанта Onshape Edu Standard са ограниченим могућностима
• плаћена варијанта Onshape Edu Enterprise (3000 USD / годишње за све кориснике на Факултету) без ограничења

Више информација можете погледати ОВДЕ, као и на званичном Youtube каналу компаније PTC.

Лица заинтересована за коришћење софтвера Onshape Edu Enterprise, треба да се пријаве попуњавањем корисничких података у табели  на ОВОЈ АДРЕСИ.

За додатне информације контактирајте доц. др Марка Вилотића на e-mail:  markovil@uns.ac.rs.