Делегација са Joint Institute for Nuclear Research RUSIA у посети ФТН-у

19.10.2021. - 11:08

Представници Обједињеног института за нуклеарна истраживања - ОИНИ (Joint Institute for Nuclear Research) посетиће Факултет техничких наука у четвртак, 21. октобра 2021. године у циљу разматрања најбољих могућности за остварење сарадње везане за образовање и истраживања.

У оквиру ове посете, обе инситуције ће представити своје активности, истраживачке капацитете и потенцијале за сарадњу. Са ОИНИ присутне ће упознати др Дмитри Камањин, директор за међународну сарадњу.

ОИНИ у Дубни је међународна међувладина организација основана Конвенцијом коју је 26. марта 1956. године основало једанаест држава. Налази се у граду Дубна, Московска област, Руска Федерација.

ОИНИ је светски познати научни центар који је јединствен пример интеграције фундаменталних теоријских и експерименталних истраживања са развојем и применом најсавременије технологије и универзитетског образовања. У овом тренутку ОИНИ има 18 земаља чланица и 6 придружених чланица.

Основне области истраживања овог института су:
- теоријска и експериментална физика,
- нуклеарна физика,
- физика чврстог стања и материјала,
- примењена физика и геофизика,
- биомедицина, зрачење, генетика,
- електроника, нанотехнологије,
- рачунарске науке и мреже,
- научно образовање.

Више информација можете погледати ОВДЕ, као и на Интернет презентацији Института.