Додељене медаље, пехари и захвалнице учесницима "Лиге за запослене ФТН"

31.01.2023. - 10:08

У четвртак, 19. јануара 2023. године, одржана је додела медаља, пехара и захвалница за учеснике у спортском такмичењу "Лига за запослене ФТН 2022".

Запослени на Факултету техничких наука су се такмичили у пет спортова: мали фудбал, баскет 3 x 3, стони тенис, шах и одбојка. Такмичења су одржана током септембра, октобра и новембра 2022. године а укупно је учествовало преко 80 запослених са Факултета техничких наука.

У такмичењу у малом фудбалу прво место је освојио тим „Стручне службе“  који су чинили запослени у рачунарским мрежама и стручним службама. Друго место је освојио тим „Машинство“ у којем су играли запослени са Департмана за енергетику и процесну технику и Департмана за производно машинство. Треће место освојио је тим који су чинили запослени на Департману за графичко инжењерство и дизајн. Укупно се такмичило 6 тимова.

У такмичењу у баскету 3 x 3 учествовало је 5 тимова а прво место је освојио Департман за архитектуру и урбанизам. Друго место је освојио тим са Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент. Са Департмана за енергетику, електронику и комуникације су учествовала два тима, а други тим наведеног департмана је освојио бронзану медаљу.

У такмичењу у одбојци је учествовало два тима. Прво место је заузео тим „Стручне службе“ а друго место је освојила екипа коју су већином чинили запослени са Департмана за архитектуру и урбанизам.

За стони тенис је било пријављено преко 25 учесника а 13 је учествовало у такмичењу. Прво место освојио је Марко Вучић са Департмана за архитектуру и урбанизам. Јована Марковић, запослена у стручним службама Факултета техничких наука, је освојила друго место а треће место је освојио Дарко Марчетић са Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације.

Шаховски турнир је играло 6 запослених а прво место је освојио Владимир Рајс, запослен на Департману за енергетику, електронику и телекомуникације. Сребрну медаљу је освојио ванредни професор запослен такође на Департману за енергетику, електронику и телекомуникације. Треће место је освојио Боривој Степанов са Департмана за енергетику и процесну технику.

За најкориснијег играча у читавом такмичењу изабран је Иван Пинћјер, са Департмана за графичко инжењерство и дизајн.

Захвалнице су уручене и свим судијама без којих не би била могућа организација лиге.

Организатор лиге за запослене је Милан Маринковић, запослен на Департману за грађевинарсто и геодезију, уз подршку Валентине Вребалов и Синдикалне организације ФТН.