Стручна посета студената Индустријског инжењерства и Инжењерског менаџмента компанији Nidec Electric Motor

14.12.2023. - 08:09

Студенти завршних година основних и мастер студија Индустријског инжењерства и Инжењерског менаџемента, заједно са професорима били су 12. децембра 2023. у стручној посети компанији Nidec Electric Motor, Србија.

Током ове стручне посете, студенти су имали прилику да се директно упознају са организацијом и управљањем процесима производње електричних и хибридних мотора последње генерације. Поред тога, акценат посете је стављен на практичну примену Lean производне стратегије и интелигентних система у компанији. Кроз комуникацију са стручњацима из Nidec-а из целог света студенти су добили увид у изазове и шансе које их чекају као будуће инжењере.

Овом приликом договорени су и планови за даљу сарадњу у виду организације стручне праксе за наше студенте као и потенцијални заједнички пројекти.

Факултет техничких наука потписао је уговор о пословно техничкој сарадњи са престижном јапанском компанијом Nidec, 8. априла 2021. године. Компанија је званично отворена 18. маја 2023. године и ова је прва посета наших студената и професора након почетка серијске производње која је стартовала у октобру ове године.