Посета и предавање професора Ерика Корнуела у организацији FTN Business School

14.12.2023. - 12:10

У уторак, 12. децембра 2023. године, одржано је предавање професора Ерика Корнуела у амфитеатру Ректората Универзитета у Новом Саду. Професор Корнуел је истакнута личност у области образовања у менаџменту са импресивним академским успехом, а познат је и као председник организације The European Foundation for Management Development (EFMD) кроз коју улаже велике напоре за промовисање препознатљивости, изврсности и одрживости у бизнис образовању.

Пре самог предавања, уприличена је посета и облилазак Факултета техничких наука. Овом приликом, професор Корнуел се састао са в.д. декана, проф. др Борисом Думнићем, као и руководиоцем студијског програма Инжењерски менаџмент - MBA проф. др Бојаном Лалићем. Поред размене искуства, разговарали су и о могућностима акредитације MBA студија,али и Факултета техничких наука од стране EFMD - једног од највећих глобалних акредитационих тела.

Предавању професора Корнуела под називом „Business School Education for Sustainable Leadership – The Importance of International Recognition“ присуствовали су предавачи на MBA студијама, Универзитетски професори, али и тренутни студенти MBA студија, академских студија, као и бројни представници из компанија.

У првом делу предавања, професор Корнуел је говорио о изазовима новог времена у образовању. На овом сјајном предавању, приближио је будућност савременог образовања који студенте припрема за бизнис новог доба.

У другом делу предавања, кроз интерактивни разговор са професором Лалићем, професор Корнуел је разговарао и са учесницима из публике који су својим питањима умногостручили значај овог предавања. Предаваче, студенте и представнике из компанија занимале су специфичне информације из позиције њихових улога, што је нагласило важност оваквих дискусија, као и неопходност сарадње и размену искустава између академије, студената и привреде.

Више информација о будућим догађајима у организацији FTN Business School пратите на веб-сајту, као и друштвеним мрежама: Facebook, Instagram и LinkedIn.

Није могуће приказати слику.