Новогодишњи Дан отворених врата ФТН-а

18.12.2023. - 13:14

У суботу, 16. децембра 2023. године, око 500 средњошколаца посетило је Факултет техничких наука у оквиру традиционалне манифестације "Дан отворених врата".

Свечана сала Факултета била је до последњег места испуњена будућим студентима који планирају да своје школовање наставе на највећем факултету у региону и постану ФТН инжењери.

Почетак догађаја обележила је презентација чланова Маркетинг тима ФТН-а који су средњошколцима представили студијске програме Факултета доступне за упис у школску 2024/2025. годину. Матурантима је представљен и процес полагања пријемног испита, могућност конкурисања на више студијских програма ("ПЕТ ЖЕЉА"), статистика уписа из претходних година као и друге битне информације. Присутне  је поздравио и в. д. декана, проф. др Борис Думнић и поручио им да искористе овај дан, да буду радознали и питају све што их занима у вези избора своје будуће професионалне каријере.

Након опште презентације о Факултету, матуранти су имали прилику да присуствују презентацијама студијских програма за које су посебно заинтересовани. Као и претходних година, у холу Факултета представници департмана су у неформалном разговору са будућим колегама одговарали на сва њихова питања и кроз изложене пројекте и радове представили свој рад.

Фотографије са догађаја можете погледати у галерији на сајту а видео можете погледати овде.