Уручене награде најбољим студентима Универзитета у Новом Саду

28.12.2023. - 08:09

У згради Ректората Универзитета у Новом Саду 26. децембра 2023. године свечано су уручене награде најбољим студентима Универзитета у Новом Саду у школској 2022/2023. години.

На почетку свечаности присутне је поздравио ректор Универзитета проф. др Дејан Мадић, док је детаљнији приказ образложења за доделу награда представио проф. др Ђорђе Херцег, проректор за наставу и студентске активности. Свечаности су присуствовали представници факултета, чланови Комисије за доделу универзитетских награда, као и Нела Милишић, помоћница покрајинског секретара за високо образовање и научноистраживачку делатност.

Добитник награде Студент генерације у области техничко-технолошких наука је Павле Глушац са Факултета техничких наука.

Павле Глушац, дипломирани инжењер софтвера основне академске студије завршио је на студијском програму Софтверско инжењерство и информационе технологије са просечном оценом 10.00. У току студија освајао је награде на студентским такмичењима, учествовао и презентовао на више конференција из области информационих технологија. Добитник је многобројних стипендија. Тренутно је студент мастер академских студија на Факултету техничких наука.

Одлуку о додели награда најбољим студентима Универзитета у Новом Саду донео је Сенат Универзитета на седници одржаној 30. новембра 2023. године. Финансијски покровитељ награде Најбољи студент Универзитета је Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност, а награда Студент генерације Универзитет у Новом Саду.

*Део вести и фотографије преузети са сајта Универзитета у Новом Саду.

Није могуће приказати слику.