ФТН и Институт за ратарство и повртарство потписали Споразум о сарадњи

16.01.2024. - 12:23

Факултет техничких наука и Институт за ратарство и повртарство „Институт од националног значаја за Републику Србију“, закључили су у уторак, 16. јануара 2024. године Споразум о научно-истраживачкој сарадњи и сарадњи у области високог образовања.

Сврха Споразума је успостављање и регулисање сарадње између Факултета и Института у областима науке, високог образовања и ширење (трансфера) знања, у циљу развијања и унапређења образовних, научних и истраживачких капацитета обе институциј, као и заједничког аплицирања на међународним и националним пројектима.

Закључивању уговора присусуствовали су в. д. декана ФТН-а, проф. др Борис Думнић, државна секретарка у Министарству просвете, проф. др Маријана Дукић Мијатовић, директор Института, проф. др Јегор Миладиновић, председница Управног одбора Института, проф. др Драгана Латковић као и сарадници Института.

„Порука са данашњег скупа је успостављање добре сарадње, сарадње на здравим основама којом желимо да подигнемо ниво конкурентности и квалитета научно истраживачких и високообразовних институција на подручју Републике Србије“ навео је професор Думнић.

Представници Института за ратарство и повртарство радују се заједничким пројектима и сарадњи са највећим Факултетом у Србији док је државна секретарка у свом обраћању истакла да су сарадње попут ове значајне јер обезбеђују квалитетније образовање и квалитетније студијске програме.

Није могуће приказати слику.