Стручна посета студената Мерења и регулације компанији Микроелектроника

22.01.2024. - 11:06

Студенти студијског програма Мерење и регулација, заједно са студентима модула Мерно-информациони системи (у оквиру Е1) и студентима студијског програма Биомедицинско инжењерство посетили су компанију Микроелектроника 17. јануара 2024. године.

Стручну посету је водио доцент др Ђорђе Новаковић, руководилац Лабораторије за мерно-информационе системе ФТН.

Компанија Микроелектроника је изградила изузетно цењен међународни и српски бренд у области електротехнике и рачунарства, и препозната је на Факултету техничких наука као компанија која даје јединствене могућности за стручну праксу студената. Такође, компанија Микроелектроника је постала позната и по континуалним донацијама вредне и најсавременије опреме за потребе наставе на Факултету техничких наука.

Директор компаније Небојша Матић представио је студентима историјат, достигнућа, актуелно стање и даље смерове развоја компаније, а посебно могућности стручне праксе на инжењерским пословима пројектовања и развоја хардвера, фирмвера и софтвера. Током обиласка развојних одељења и производних погона, студенти су се, у форми интерактивне комуникације са запосленима, упознали са детаљима пројектантских послова и производних активности у компанији, и одговарајућим начинима извођења стручних пракси.

• Није могуће приказати слику.