Свечано уручена донација компаније Playrix

23.01.2024. - 14:49

Факултет техничких наука и компанија Playrix из Новог Сада потписали су Уговор о донацији рачунара и рачунарске опреме која је данас, 23. јануара 2024. године и свечано уручена Департману за графичко инжењерство и дизајн.
Компанија Playrix, позната по развоју планетарно популарних мобилних игара као што су Gardenscapes, Homescapes, Township i Fishdom  донирала је Факултету техничких наука 16 рачунара и 16 монитора, чиме ће се значајно унапредити услови за одржавање наставе.
Овом приликом, директор компаније Playrix Зоран Миланко рекао је да му је част и задовољство да, као бивши студент ФТН-а помогне свом факултету. "Студенти ФТН-а су млади људи који треба да уче, да расту и развијају се, граде ову земљу а компанија Playrix је ту да им у томе помогне", истиче Миланко.

Захваљујући се на донацији проф. др Борис Думнић, в. д. декана још једном је подржао овакве видове сарадње и најавио формирање озбиљног Алумни клуба који ће повезати ФТН са својим бившим студентима, сада успешним привредницима.

На Департману за графичко инжењерство и дизајн, где ће се користити донирана опрема, студенти имају прилику да изучавају разне предмете из домена дизајна и развоја компјутерских игара, што чини ову донацију посебно релевантном и корисном за студенте овог департмана. Ова донација додатно наглашава посвећеност Компаније развоју образовног система и улагању у будуће генерације стручњака и симболизује снажну сарадњу између академске заједнице и креативне индустрије у Новом Саду.

• Није могуће приказати слику.