Светосавска свечаност и промоција мастер инжењера ФТН-а

29.01.2024. - 06:57

У суботу, 27. јануара 2024. године у Свечаној сали Факултета техничких наука одржана је традиционална Светосавска свечаност и промоција мастер инжењера ФТН-а. Овом приликом Светосавском наградом награђени су најуспешнији студенти Факултета у школској 2022/23. години а додељене су и награде најбољим студентима промоције.

На почетку свечаности Химну Светом Сави извео је хор Гимназије “Јован Јовановић Змај” којим је дириговао Момир Царевић након чега се присутнима обратио в. д. декана Факултета, проф. др Борис Думнић. О Светом Сави беседио је јереј, др Милан Бандобрански.

Уз присуство пословодства, директора и представника департмана Факултета додељено је чак четири Светосавске награде најбољим студенткињама Факултета у школској 2022/23. години.

Овогодишње добитнице су: Драгана Славић која је завршила основне и мастер академске студије са укупним просеком 10,00 на студијском програму Инжењерски менаџмент, Јана Јанковић, Ања Тановић и Јована Кљајић које су завршиле основне и мастер академске студије са укупним просеком 10,00 на студијском програму Енергетика, електроника и телекомуникације.

Драгана, Јана и Ања уједно су и најбоље студенткиње промоције а поред њих награђени су и најбољи студенти промоције по групама: Ђорђе Смиљић, Марко Његомир, Андреа Ковачевић, Милица Симовски, Јелена Керац, Јована Рашевић и Јелена Ђерић.

На Светосавској прослави промовисано је укупно 128 мастер и 8 мастер струковних инжењера ФТН-а.

Није могуће приказати слику.