Амбасадор Велике Британије посетио ФТН

20.02.2024. - 12:35

У оквиру посете Новом Саду, амбасадор Велике Британије у Републици Србији Њ. Е. Едвард Фергусон изразио је жељу да посети и Факултет техничких наука. На овакву одлуку, како је и сам приликом посете истакао, подстакле су га бројне позитивне и инспиративне приче о успеху студената и запослених на нашем факултету.

Амбасадора Фергусона и његове сараднике, Јасну Хајдер и Душана Михајиловића дочекао је проф. др Борис Думнић, вршилац дужности декана ФТН-а. Са Факултета техничких наука, састанку су присуствовали и продекан за науку и међународну сарадњу, проф. др Дарко Стефановић, директор Департмана за рачунарство и аутоматику, проф. др Милан Видаковић, асистент на Департману за енегетику, електронику и телекомуникације и руководилац IEEE студентског огранка Нови Сад, Барбара Вујков, стручни сарадник за међународну сарадњу, Оливера Стојшин-Шулц, шеф Службе за маркетинг, Тијана Моцељ и стручни сарадник за маркетинг, Милана Вртунски.

У срдачном разговору, проф. др Борис Думнић изразио је велико задовољство и част што се господин Фергусон интересује за ФТН и кроз видео презентацију Амбасадора упознао са историјатом, актуелним и будућим активностима и пројектима Факултета.

Амбасадор Велике Британије захвалио се на гостопримству и отворио могућност за потенцијални заједнички рад са циљем јачања сарадње са британским научним институцијама и привредним субјектима.

Такође, господин Фергусон је искористио прилику и да позове све заинтересоване студенткиње да се пријаве на мастер програм #WomenInSTEM који је у потпуности стипендиран од стране The British Council.

Није могуће приказати слику.