Предмет: Одабрана поглавља из информационо-комуникационих технологија 1 (17 - EMS148)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областТелекомуникације и обрада сигнала

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 27.08.2017..

Дати студентима преглед потребних поглавља из информационо-комуникационих технологија, а која покривају тренутно актуелно стање у области. Оспособити студенте за процену, избор, комбиновање и употребу савремених информационо-комуникационих технологија и алата специфичних за домен примене.
Студенти ће бити упознати о тренутно актуелним трендовима у информационо-комуникационим технологијама. Стечена знања и вештине омогућиће студентима једноставније сналажење при оцени и избору адекватних савремених информационих и комуникационих технологија и алата у домену специјалности.
Предмет ће покрити делове неких актуелних области из информационо-комуникационих технологија: - Преглед актуелних стандарда и технологија које се развијају - Интернет и WAN мреже - Мобилне мреже, 5G системи и провајдери мобилних сервиса - Internet of Things технологије - Софтверски дефинисане мреже SDN - Софтвер у ICT мрежама - Аутомобилске комуникације - Сигурност на Интернету - Интелигентна аутоматизација - Cloud, Fog, Edge Computing - Smart Grid - и друго.
Предавања, вежбе, консултације.
Разни ауториОдабрани стручни чланци доступни електронски2019IEEE, ITU, 3GPP, InternetСрпски/енглески језик
Michael B. WhiteComputer Networking: The Complete Guide to Understanding Wireless Technology, Network Security, Computer Architecture and Communications Systems (Including Cisco, CCNA and CCENT)2018Kindle EditionЕнглески
M. Vaezi, Z. Ding, H. V. PoorMultiple Access Techniques for 5G Wireless Networks and Beyond2019SpringerЕнглески