Predmet: Sistemi za nadgledanje i upravljanje računarskih mreža (09 - SIT02F)

Naučna oblast

Odsek za primenjene računarske nauke i informatiku

Program se primenjuje od 13.02.2012..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Internet mrežedada
Ovladavanje teorijskim osnovama i načinom iplementacije sistema za nadgledanje i upravljanje TCP/IP mrežama.
Student je ovladao osnovnim teorijskim znanjima o protokolima i aplikacijama koje se koriste za nadgledanje i upravljanje TCP/IP mrežama. Student je stekao praktična znanja koja mu omogućuju implementaciju funkcija sistema za nadgledanje i upravljanje računarskih mreža.
Protokoli za nadgledanje TCP/IP mreža. Protokoli za nadgledanje i upravljanje TCP/IP mrežama. Aplikacije za nadgledanje TCP/IP mreža. Implementacija funkcija sistema za upravljanje i nadgledanje računarskih mreža pomoću datih protokola i aplikacija.
Oblici izvođenja nastave su: Predavanja, laboratorijske vežbe, izrada domaćih zadataka i konsultacije. Na predavanjima se korišćenjem potrebnih didaktičkih sredstava, izlažu sadržaji predmeta i stimuliše se aktivno učešće studenata postavljanjem pitanja. Praktični deo gradiva studenti savladavaju na laboratorijskim vežbama kroz obavezne zadatke koje rešavaju uz pomoć izvođača nastave ili samostalno i kroz samostalnu izradu obaveznih i neobaveznih domaćih zadataka. Student je obavezan da demonstrira samostalnost u rešavanju zadataka, odnosno da demonstrira razumevanje rešenja. Provera se vrši usmenom konverzacijom ili pismenim odgovorima na pitanja u vezi zadataka i rezultat se ocenjuje. Na konsultacijama se studentima daju dodatna objašjnenja sadržaja izlaganih na predavanjima i vežbama i u slučaju da se predmet konsultacija samostalna izrada laboratorijskih ili domaćih zadataka, sugestije kako da poboljšaju rešenje koje su obavezni da popune.
William StallingsComputer Networking with Internet Protocols and Technology2003Engleski
William StallingsSNMP, SNMPv2, SNMPv3, and RMON 1 and 2, 3/E1998Engleski
Odbranjene laboratorijske vežbedada27.00