Предмет: Развој графичких и мултимедијалних апликација (09 - SIT025)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна област

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 01.10.2010..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Основе програмирањадане
Оспособљавање студената за развој и манипулацију елементима рачунарске графике у равни и простору.
Стечена знања и вештине користе се за развој софтвера специфичне визуелизације информација употребом X3D i/ili OpenGL, дигитализацију и обраду графичког материјала - Photoshop, CorelDraw i Matlab.
Основни појмови. Хардверска и софтверска архитектура (OpenGL, DirectX, X3D) графичких рачунарских система. Теорија боја. Генеративна графика. Основни приступи обради и анализи слике. Интеракциони уређаји: тастатура, поинтерски уређаји директне и индиректне контроле, e-copy i h-copy уређаји. Софтверски алати за развој графичких и мултимедијалних апликација.
Облици извођења наставе су: Предавања, рачунарске вежбе, израда домаћих задатака и консултације. На предавањима се коришћењем потребних дидактичких средстава, излажу садржаји предмета и стимулише се активно учешће студената постављањем питања. Практични део градива студенти савладавају на рачунарским вежбама кроз обавезне задатке које решавају уз помоћ извођача наставе или самостално и кроз самосталну израду обавезних домаћих задатака. Студент је обавезан да демонстрира самосталност у решавању задатака, односно да демонстрира разумевање решења. Провера се врши усменом конверзацијом или писменим одговорима на питања у вези задатака и резултат се оцењује. На консултацијама се студентима дају додатна објашјнења садржаја излаганих на предавањима и вежбама и у случају да се предмет консултација самостална израда лабораторијских или домаћих задатака, сугестије како да побољшају решење које су обавезни да попуне.
Foley, V. Dam, Feiner, Hughes & PhillipsINTRODUCTION TO COMPUTER GRAPHICS2000Енглески
Домаћи задатакдада20.00
Одбрана пројектадада30.00