381 Dragoljub Novaković „Uvod u grafičke tehnologije - praktikum za vežbe” - II izdanje

04.12.2013. - 11:58
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Uvod u grafičke tehnologije - praktikum za vežbe” - II izdanje

?utori: dr Dragoljub Novaković, redovni profesor, FTN Novi Sad
dr Sandra Dedijer, docent, FTN Novi Sad
MsC Gojko Vladić, asistent, FTN Novi Sad

Recenzenti: dr Slobodan Nedeljković, redovni profesor, Akademija umetnosti, Novi Sad
  dr Katarina Gerić, redovni profesor, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
Prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Štampanje odobrio: Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu

Predsednik saveta za izdavačku-uređivačku delatnost:
Dr Radoš Radivojević

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
655(075.8)(076)

NOVAKOVIĆ, Dragoljub
     Uvod u grafičke tehnologije : praktikum za vežbe /
Dragoljub Novaković, Sandra Dedijer, Gojko Vladić. - 2. izd.
- Novi Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013 (Novi Sad
: FTN, Grafički centar GRID). -  185 str. : ilustr.  ; 24 cm.
- (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 381)
Tiraž 300. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-489-7

1. Dedijer, Sandra   2. Vladić, Gojko
a) Grafička industrija - Praktikumi  b) Štamparstvo - Praktikumi
COBISS.SR-ID 277391367

Iz recenzije

Pomoćni udžbenik „Uvod u grafičke tehnologije - praktikum za vežbe”, predstavlja jedan kvalitetan materijal koji je rezultat višegodišnjeg sistematičnog pristupa realizaciji vežbi iz predmeta Uvod u grafičke tehnologije. Autori su uložili značajan napor da studentima približe faze grafičke proizvodnje i posebno izdvoje prvu izuzetno značajnu fazu kojom će studenti ovladati tokom vežbanja. Uočljiv je kontinuitet u obradi materije kroz stvaranje osnove za vežbanje iz koje je proistekla celina jednog kvalitetnog praktikuma koji je proširen do zaokružene celine potreba studenata u okviru izučavanja predmeta.
Dr Slobodan Nedeljković, redovni profesor

Pomoćni udžbenik „Uvod u grafičke tehnologije - praktikum za vežbe”, predstavlja zaokruženje potreba studenata za literaturom na predmetu Uvod u grafičke tehnologije. Praktikum je proizašao iz višegodišnjeg rada na vežbama u okviru sticanja znanja studenata u delu procesne faze pripreme štampe kao i upoznavanje narednih faza grafičkog procesa, štampe i završne grafičke obrade. Autori su uložili značajan trud da sistematizuju veći broj opcija programskog alata Adobe Illustrator na način da su izdvojili najznačajnije elemente i postavili ih kroz vežbe u logičnu celinu koja olakšava savladavanje pripreme za štampu uz pomoć široko rasprostranjenog alata.
Dr Katarina Gerić, redovni profesor

O autorima

Dr Dragoljub Novaković, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka, rođen je 1952. godine. Visoko obrazovanje od osnovnih studija do doktorata tehničkih nauka je završio na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Prvi je doktor tehničkih nauka u oblasti Grafičkog inženjerstva i dizajna. Duži niz godina je radio na projektovanju savremenih kompjuterskih mašina. Objavio je preko 200 naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima, na skupovima u zemlji i inostranstvu, kao i veći broj projekata, studija i tema. Naučna oblast na čijem unapređenju i razvoju radi je područje grafičkog inženjerstva i dizajna.

Dr Sandra Dedijer, docent Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Rođena je 1981. godine. Osnovne, master i doktorske studije završila je na Fakultetu tehničkih nauka. Objavila je veći broj naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima, na skupovima u zemlji i inostranstvu.

MsC Gojko Vladić, asistent Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Rođen je 1978. godine. Osnovne i master studije završio je na Fakultetu tehničkih nauka. Objavio je veći broj naučnih i naučno-stručnih radova u časopisima, na skupovima u zemlji i inostranstvu.

• Nije moguće prikazati sliku.