Предмет: Инжењерска анимација и други медији (09 - IGB052)

КатегоријаТеоријско-методолошки
Научна областРачунарска графика
МултидисциплинарнаДа

Програм се примењује од 01.10.2010..

Предмети којима је предуслов предмет Инжењерска анимација и други медији

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Примена инжењерске анимациједада
Оспособљавање студената да уоче могућности повезивања компјутерске анимације са сродним медијима, где се она често користи. Ти медији су звук, видео/филм, мултимедија, интернет и ВР (виртуелна реалност).
Да стечена знања примењују у даљем процесу образовања као и у будућем професионалном раду.
Увод и дефинисање/појашњење основних појмова (глосариј): анимација, компјутерска анимација, звук, видео, филм, мултимедија (хипермедија), интернет (wорлд wиде wеб). Преглед развоја и специфичности сваког од ових медија. Улога, однос и допринос компјутерске анимације имплементацији у ове медије; унапређење ових медија компјутерском анимацијом; синтеза и будући развој интеграције ових медија и компјутерске анимације. Преглед софтвера неопходних за интеграцију компјутерске анимације и специфичних медија. Друштвени допринос и могућности шире примене интеграције компјутерске анимације и сродних медија.
Предавања и вежбе у рачунарској лабораторији. Консултације. Рачунарске вежбе су базиране на савладаваљу софтвера за снимање, обраду и имплементацију звука и звучних ефеката у компјутерску анимацију, коришћењем програма: Steinberg Wavelab, Steinberg Nuendo и Sony Sound Forge. Део градива који чине логичку целину се полажу путем колоквијума. Колоквији се раде у компјутерској лабораторији. Студент може изаћи на следећи колоквијум ако је у претходном освојио најмање 30% поена. Колоквијуми се полажу на рачунару путем практичног решавања датих задатака. Да би студент положио испит, поред осталих услова, мора да из сваке од главних области (колоквија) има најмање 30% поена.
Предраг ШиђанинИнжењерска анимација и други медији - Скрипта2010Факултет Техничких наукаСрпски језик
Иво БлахаОснове драматургије звука у филмском и телевизијском делу1993ФДУ и РТССрпски језик
Зоран СимјановићПримењена музика1966Бикић Студио, БеоградСрпски језик
Миломир ФилиповићАудио техника1996Завод за уџбенике и наставна средства, БеоградСрпски језик