Студенти ФТН-а су освојили прво место на такмичењу Serbian Cybersecurity Challenge 2023

22.05.2023. - 07:51

Тим формиран од студената Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду и ученика Гиманзије Јован Јовановић Змај у Новом Саду под називом “Панонимуси” је освојио прво место на такмичењу Serbian Cybersecurity Challenge 2023 које је одржано 17. и 18. маја 2023. у Београду.

Чланови тима су следећи:
Игор Шикуљак, Рачунарство и аутоматика, I МАС, ФТН
Душан Лазић, Софтверско инжењерство и информационе технологије, IV ОАС, ФТН
Ана Батрановић, Гимназија "Лаза Костић", III разред
Иван Мршуља, Софтверско инжењерство и информационе технологије, I МАС, ФТН
Марко Гордић, Гимназија "Јован Јовановић Змај", IV разред

Ово национално такмичење се одржава од 2020. године и подржано је од стране Министарства информисања и телекомуникација, Министарства просвете, Министарства спољних послова, РАТЕЛ-а и Националног ЦЕРТ-а. Стратешки партнер такмичења је био Мисија у Србији Организације за европску безбедност и сарадњу (OEBS).
Прву награду је уручио Владимир Мићић, бивши студент Енергетике, електронике и телекомоникација са ФТН-а и Chief Security Officer Ерсте банке која је дугогодишњи партнер овог такмичења.
Са овим сјајним резултатом су чланови тима повећали своје шансе за улазак у национални тим који ће представљати државу на European Cyber Security Challenge 2023 који ће се одржати у Хамару у Норвешкој у октобру 2023. године.

• Није могуће приказати слику.