Предмет: Основе рачунарства и објектног програмирања (17 - BMI101)

КатегоријаТеоријско-методолошки
Научна областПримењене рачунарске науке и информатика

Одсек за примењене рачунарске науке и информатику

Програм се примењује од 09.11.2012..

Оспособљавање студената за развој софтвера користећи објектно оријетнисано програмирање.
Након успешно завршеног курса студент познаје методе, технологије и стандарде за развој објектно оријентисаних апликација. Такође, студент је компентентан да пројектује и развија објектно оријентисане апликације засноване на програмском језику Python.
Основни појмови објектно оријентисаног програмирања: објекти, класе, везе, методе, енкапсулација, креирање објеката, конструктори, наслеђивање, преклапање метода. Концепт Изузетка: креирање, обрада, хијерархија. Основне алгоритамске структуре: претрага и сортирање. Структуре податка: листе, мапе, стабла. Основе UML: дијаграми, елементи, приступи у моделовању.
Предавања; Рачунарске вежбе; Консултације. Испит је усмени. Оцена испита се формира на основу успеха са пројекта и усменог испита.
Dusty PhillipsPython 3 Object Oriented Programming2010Packt publishingЕнглески
Michael T. Goodrich, Roberto Tamassia, Michael H. GoldwasserData Structures and Algorithms in Python2013John Wiley and SonsЕнглески
Vidaković, M., i dr.Java i objektno-orijentisano programiranje2018Fakultet tehničkih nauka, Novi SadСрпски језик
Предметни пројекатдада50.00