379 Slavica Mitrović "Principi savremenog menadžmenta"

04.12.2013. - 11:45
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika
: „Principi savremenog menadžmenta”

Autori: Slavica Mitrović, Boban Melović

Recenzenti: dr Ilija Ćosić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu
             dr Gordana Kokeza, red. prof. Tehnološko-metalurškog fakulteta u Beogradu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
005(075.8)

MITROVIĆ, Slavica
     Principi savremenog menadžmenta / Slavica Mitrović,
Boban Melović. – 1. izd. - Novi Sad : Fakultet tehničkih
nauka, 2013(Novi Sad : FTN, Grafički centar GRID). -  XVIII, 574 str. : ilustr.; 24 cm.
– (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; br. 379)
Tiraž 400. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-487-3

a) Menadžment

(izvod iz knjige)
Uspešnost savremenih organizacija često remeti neadekvatno upravljanje, što predstavlja jedan od najozbiljnijih problema modernog menadžmenta. Zbog toga više na značaju dobijaju oni menadžeri koji uspevaju da se prilagode promenljivim i turbulentnim poslovnim i društvenim okolnostima i da iz toga izađu kao pobednici. Ovladati ključnim principima savremenog upravljanja, te načinima njihove implementacije u različitim poslovnim sistemima i organizacijama, podrazumeva kombinaciju nauke, veštine i profesije, ali i faktora sreće, što svakako predstavlja  vrhunski cilj svakog tržišno orijentisanog menadžera jedna od najuzbudljivijih, najizazovnijih i najzahvalnijih karijera kojom se čovek može baviti.

(izvodi iz recenzija)
... Udžbenik „Principi savremenog menadžmenta“ zasnovan je na praktičnim prilazima upravljanju u organizacijama svih oblika delatnosti. Sadržaj, metodočloški pristup i teorijska podloga čine harmonizovanu celinu, razumljivu i prihvatljivu stručnom naučnom čitaocu...
                                                                                                                           Prof.dr Ilija Ćosić, redovni profesor
                                                                                                               Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu
      ....Mišljenja smo da, zahvaljujući savremenom pristupu ovoj oblasti, kao i mogućnostima primene za rešavanje konkretnih upravljačkih zadataka, ova knjiga može veoma korisno poslužiti kako stručnjacima u praksi, tako i svima koji su zainteresovani da prošire i obogate svoja saznanja iz predmetne problematike...
                                                                                                             Prof.dr Gordana Kokeza, redovni profesor
                                                                                              Tehnološko-metalurški fakultet, Univerzitet u Beogradu
(o autorima)
Dr Slavica Mitrović, docent Univerziteta u Novom Sadu  , diplomirani inženjer menadžmenta, rođena u Pljevljima. Zaposlena na  Fakultetu  tehničkih nauka u Novom Sadu. Uža naučna oblast: proizvodni sistemi, organizacija i menadžment. Autor je preko 40naučnoistraživačkih inostranih i domaćih radova, kao i učesnik na vuše domaćih i međunarodnih projekata. Takođe, koautor je dve monografije i jednog praktikuma za vežbe.
Dr Boban Melović, docent na univerzitetu Crne Gore, rođen u Pljevljima. Izvodi nastavu na Ekonomskom fakultetu u Podgorici , Studijama menadžmenta u Podgorici i Bijelom Polju, Fakultetu za pomorstvo u Kotoru i studijskom programu Menadžment u pomorstvu u Cetinju. Angažovan na osnovnim i postdiplomskim studijama. Obavlja funkciju rukovodioca studijskog programa Distance Learing („učenje na daljinu“) i Centra za razvoj na Ekonomskom fakultetu. Uža naučna oblast : marketing, menadžment, brend menadžment, tržišno komuniciranje. Autor knjige „ međunarodni benchmarking“, kao i više od 50 naučnih radova domaćeg i međunarodnog karaktera. Učestvovao na više inostranih i domaćih konferencija i projekata.

• Nije moguće prikazati sliku.