417 Miodrag Zuković, "Zbirka zadataka iz mehanike"

13.12.2013. - 13:24
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”
Naziv udžbenika: „Zbirka zadataka iz mehanike”
Autor: dr Miodrag Zuković, docent, FTN Novi Sad,
Recenzenti: dr Dragi Radomirović, red.prof., Poljoprivredni fakultet Novi Sad
   dr Ivana Kovačić, vanredni profesor, FTN Novi Sad
Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
Glavni i odgovorni urednik: prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za izdavačko uređivačku delatnost FTN u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost: dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
531.1/.3 (075.8) (076)

ZUKOVIĆ, Miodrag
     Zbirka zadataka iz mehanike / Miodrag Zuković, - Novi
Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2013 (Novi Sad :  FTN,
Grafički centar GRID). -  VI, 205 str. : ilustr. ; 24 cm. -
(Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; 417)
Tiraž 100. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-538-2

a) Mehanika - Zadaci
COBISS.SR-ID 280817927

Rezime

Ova zbirka rešenih zadataka iz mehanike prvenstveno je namenjena studentima studijskog programa Animacija u inženjerstvu, Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Zbirku mogu koristiti i studenti drugih studijskih programa na kojima se izučava mehanika i svi oni koje zanimaju problemi koji su u njoj obrađeni. Zbirka se bavi mehanikom krutog tela i sadrži tri poglavlja: Statika, Kinematika i Dinamika. Većina zadataka i njihovih rešenja su propraćeni slikama, a u određenim slučajevima i tabelama i dijagramima. Pored dobijanja samog rešenja postavljenog zadatka, u velikom broju zadataka sprovedena je i dodatna analiza tih rešenja.

O autoru

Miodrag Zuković je docent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Izvodio je vežbe iz Mehanike na svim odsecima Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Oblast naučnog rada su nelinearne oscilacije.

• Nije moguće prikazati sliku.