413 Ilija Kovačević,...i dr., "Testovi sa ispita iz Matematičke analize 1", 3. izd.

06.12.2013. - 10:14
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Testovi sa ispita iz Matematičke analize 1”

Autori: Ilija Kovačević, Biljana Carić, Slavica Medić, Vladimir Đurić,

Recenzenti: dr Jovan Mališić, red. prof. Matematičkog fakulteta u Beogradu
            dr Mirko Budinčević, red. prof. Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik
:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
517(075.8)(076)

Testovi sa ispita iz Matematičke analize 1/ Ilija
Kovačević... [i dr.]. - 3. izd. - NoviSad : Fakultet tehničkih
nauka, 2013 (Novi Sad : GRID) . – VIII, 181 str. : ilustr. ;
24 cm. – (Edicija "Tehničke nauke - udžbenici" ; br. 413)

Tiraž 600. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-532-0

a) Matematička analiza - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka se sastoji iz tri dela:
1. Rešeni testovi sa kolokvijuma i ispita;
2. Zadaci;
3. Testovi sa ispita za samostalno vežbanje.

(iz recenzije)

Ova zbirka je namenjena prvenstveno studentima tehničkih fakulteta. Pisana je prema programu Matematičke analize 1 za studente elektrotehničke struke i računarstva na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

Budući da studenti često imaju imaju teškoće kod savlađivanja gradiva iz Matematičke analize 1, pojavila se potreba za pisanjem jedne zbirke ovakvog tipa. Zbirka omogućava lakše razumevanje gradiva i savlađivanje pojmova, kao i samostalno rešavnje testova i zadataka iz Matematičke analize 1.

Smatramo da ova zbirka spada u kvalitetnije zbirke iz ove oblasti i da će korisno poslužiti kao pomoćni udžbenik studentima elektrotehničke struke i računarstva na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, kao i studentima drugih fakulteta na kojima se izučavaju oblasti iz matematičke analize.

(o autorima)

Ilija M. Kovačević je redovni profesor matematike na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Doktorirao je 1979. god. na PMF-u u Beogradu. Predaje Matematičku analizu 1, Izabrana poglavlja iz matematike, kao i Funkcionalnu analizu, Odabrana poglavlja iz matematike, Verovatnoću, statistiku i teoriju inženjerskog eksperimenta na doktorskim studijama. Područja njegovog naučnog rada je topologija – kompaktnost i primena matematičkih modela u tehničkim naukama.

Biljana N. Carić je asistent matematike i predavač na FTN-u u Novom Sadu. Magistrirala je 2002. god. na PMF-u u Novom Sadu. Drži vežbe iz predmeta: Matematička analiza 1, Matematika 1, Verovatnoća i matematička statistika i predavanja iz Matematike 2.

Slavica S. Medić je asistent iz matematike na FTN-u u Novom Sadu. Diplomirala je na PMF-u u Novom Sadu. Diplomske master studije završila je 2008. god. i upisala doktorske studije iz primenjene matematike na FTN-u. Drži vežbe iz predmeta Matematička analiza 1, Matematika 1 i Matematika 2.

Vladimir Ž. Đurić je asistent matematike na FTN-u u Novom Sadu. Magistrirao je na PMF-u u Novom Sadu. Završio je diplomske master studije iz primenjene matematike na FTN-u. Drži vežbe iz predmeta Matematička analiza 1, Matematička analiza 2 i Izabrana poglavlja iz matematike.

• Nije moguće prikazati sliku.