1 Nevenka Adžić, Ilija Kovačević, Vojislav Marić, Vera Ungar, "Matematička analiza II"

18.12.2012. - 08:23
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE – UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Matematička analiza II”

Autori: Nevenka Adžić, Ilija Kovačević, Vojislav Marić, Vera Ungar

Recenzenti: Marko Budinčević, vanr. prof. Prirodno-matematičkog fakulteta u Beogradu
            Mila Stojaković, red.prof. Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
620.1 (075.8)

     Matematička analiza II / Nevenka Adžić,…(et.al.).
– Novi Sad : Stylos: Fakultet tehničkih nauka, 1996 (Novi Sad :
S print). –IX, 299 str.: ilustr. ; 24 cm.
Tiraž 500.

a) Matematička analiza

(iz sadržaja)
 Redovi: brojni, Tejlorovi, Furierovi, primena na rešavanje diferencijalnih jednačina. Vektorske funkcije, kriva, površ. Integrali: krivolinijski, površinski, višestruki. Grinovi, Stoksovi obrasci. Kompleksne funkcije: izvod, analitičnost, teorema Koši-Gursa sa posledicama, singulariteti, reziduumi. Nesvojstveni integrali, Laplasova, Furierierova transformacija.

 (iz recenzije)
 Ovaj udžbenik namanjen je prvenstveno (ali ne isključivo) studentima tehničkih fakulteta. To je odredilo njegov obim i delimično način izlaganja i heterogeni sadržaj iz više oblasti. Sve definicije, teoreme i dokazi dati su potpuno strogo. Smatramo da on zadovoljava sve pozitivne kriterije (čitljivost, sistematičnost, postupnost, korektivnost) da bi smo ga mogli svesrdno preporučiti za štampu.
 Prof. dr A. Ivić, dopisni član SANU, prof. dr M. Stojaković, prof. dr M. Budinčević.
 (o autorima)
 Autori su dugogodišnjom nastavom različitih matematičkih predmeta na FTN stekli veliko pedagoško iskustvo i veštinu, što je dragoceno za pisanje udžbenika. Objavili su veliki broj radova i učestvovali na mnogobrojnim naučnim skupovima iz oblasti svog naučnog interesa: realna i kompleksna analiza, diferencijalne jednačine (V. Marić), topologija (I. Kovačević), numerička analiza (N. Adžić).

• Nije moguće prikazati sliku.