4 Vladimir Milošević, Vlado Delić, "Digitalne telekomunikacije – zbirka zadataka"

18.12.2012. - 08:26
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE – UDŽBENICI”

Naziv udžbenika
: „Digitalne telekomunikacije – zbirka zadataka”

Autori: Vladimir Milošević, Vlado Delić

Recenzenti
: dr Dušan Drajić, redovni profesor Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu
            dr Vojin Šenk, docent Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.39:621.377.6 (076.58)

MILOŠEVIĆ, Vladimir
     Digitalne telekomunikacije – zbirka zadataka / Vladimir
Milošević, Vlado Delić. – Novi Sad : Stylos: Fakultet tehničkih
nauka, 1996 (Novi Sad : S print). – III, 185 str. : ilustr. ; 24 cm.
Tiraž 300.

a) Telekomunikacije, digitalne

(iz sadržaja)
     Želja da se unapredi i olakša savlađivanje gradiva iz oblasti digitalnih telekomunikacija, uticala je na autore da se prihvate teškog i izazovnog posla izrade ove zbirke zadataka bez uzora na sličnu literaturu na našem jeziku.

     Strah zbog brzog zastarevanja rešenja u ovoj oblasti tehnike koja se intenzivno razvija i unapređuje, a otuda i dilema kako udžbenik struktuirati, prevaziđena je odlukom da se zbirkom zadataka obuhvate principi digitalnih telekomunikacija.

     Ova zbirka zadataka namenjena je studentima Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, ali isto tako i studentima drugih srodnih fakulteta na kojima se izučava ova materija, kao i diplomiranim inženjerima koji u oblasti digitalnih telekomunikacija rade.

(iz recenzija)
     Namena ove zbirke zadataka jeste da čitaoca kroz aktivni pristup uvede u oblast digitalnih telekomunikacija, koja je u poslednje dve decenije u potpunosti preuzela primat pri prenosu poruka na daljinu. Postoje mnoge monografije i udžbenici koje ovu oblast obrađuju. S druge strane, zbirki zadataka iz digitalnih telekomunikacija nema mnogo ni na svetskim jezicima. Upravo zato je jedno ovakvo delo, štampano na našem jeziku, veoma značajan prilog obrazovnom procesu na našim univerzitetima.

(o autorima)
     Vladimir S. Milošević je vanredni profesor na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Doktorirao je 1984. godine. Predaje Digitalne telekomunikacije. Područja njegovog naučnog rada su digitalne telekomunikacije, digitalna obrada signala i radio komunikacije.
    Vlado D. Delić je asistent na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Magistrirao je 1993. godine. Asistent je na predmetima Digitalne telekomunikacije i Digitalna obrada signala. Oblast njegovog interesovanja su digitalne telekomunikacije, digitalna obrada signala i kriptografija.