8 Branko Perišić, Dragan Ivetić, "Osnovi računarstva – metodička zbirka zadataka II – Programabilni automati"

24.12.2012. - 08:33
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Osnovi računarstva-metodička zbirka zadataka II
                             (Programabilni automati)”

Autori: Branko Perišić, Dragan Ivetić

Recenzenti
: dr Miroslav Hajduković, vanr. prof. na FTN-u u Novom Sadu
            dr Slobodan Krčevinac, red. prof. FON-a u Beogradu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
519.68(076.58)
681.31(076.58)

PERIŠIĆ, Branko
     Osnovi računarstva : metodička zbirka zadataka II. Knj.2,
(Programabilni automati) / Branko Perišić, Dragan Ivetić. – Novi Sad :
Fakultet tehničkih nauka, Katedra za računarske nauke i informatiku :
Stylos, 1996 (Novi Sad : S print). – 336 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Tiraž 500.

a) Kompjuteri – Programiranje – Zadaci

  (iz sadržaja)
  Knjiga „Osnovi računarstva – Metodička zbirka zadataka (Programabilni automati)“ sadrži poglavlja: Predgovor, Programabilni automati, Uvodni zadaci, Problemske situacije, Nerešeni zadaci – sa pismenog dela ispita. U okviru pojedinih poglavlja obrađene su: opšte karakteristike programabilnih automata, prikazana hardverska i softverska arhitektura automata LILA-777 i dati osnovni principi njegove primene kao sredstva za rešavanje problema. Poseban naglasak je ostavljen na METODOLOGIJU REŠAVANJA PROBLEMA u opštem smislu i analizu tipičnih grešaka pri primeni programabilnih automata.
  (iz recenzija)
  Knjga „Osnovi računarstva – Metodička zbirka zadataka (Programabilni automati)“ namenjena je kao podrška savlađivanju gradiva iz predmeta „Osnovi računarstva“, koji se izučava na I godini studija na Odseku za elektrotehniku i računarstvo FTN-a. Ona u potpunosti pokriva jedan od tri segmenta navedenog predmeta. Metodičnost u pristupu i postupno uvođenje u vrlo kompleksni domen primene programabilnih automata, obezbeđuje značajnu pomoć studentima pri savlađivanju navedenog nastavnog gradiva.
  (o autorima)
 Dr Branko Perišić je docent na Katedri za računarske nauke i informatiku FTN-a u Novom Sadu, na predmetu Projektovanje softvera. Učestvuje u organizaciji i izvođenju nastave na predmetu „Osnovi računarstva“. Koautor je udžbenika „Mikroprocesori i mikroračunari“. Učestvovao je u izradi 46 projekata implementacije upravljačkih informacionih sistema, niza naučnoistraživačkih projekata u domenu elektrotehnike i računarstva. Autor je niza programskih paketa u domenu poslovnih informacionih sistema i namenskih programskih alata. Objavio je 39 radova na domaćim i međunarodnim naučnim i stručnim skupovima i časopisima. Magistrirao je na temi zaštite računarskih sistema, a doktorat odbranio iz domena metodologije projektovanja informacionih sistema. Oblast istraživanja obuhvata Softversko inženjerstvo, Organizaciju računara, metodologije projektovanja informacionih sistema i metode programiranja.
  Mr Dragan Ivetić je asistent na Katedri za računarske nauke i informatiku FTN-a u Novom Sadu. Učestvuje u izvođenju nastave na više nastavnih predmeta Na FTN i FT-Zrenjanin. Objavio je 11 radova na domaćim i međunarodnim naučnim i stručnim skupovima. Magistrirao je na temi formalnih specifikacija softvera. U postupku je izrade doktorata u istoj oblasti. Oblast istraživanja obuhvata: softversko inženjerstvo, metode programiranja i račinarsku grafiku.