9 Ilija Kovačević, Nebojša Ralević, "Matematička analiza I - granični procesi"

24.12.2012. - 08:34
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika
: „Matematička analiza I-granični procesi”

Autori
: Ilija Kovačević, Nebojša Ralević

Recenzenti: dr Endre Pap, red. prof. na PMF-u u Novom Sadu
            dr Ljljana Gajić, red. prof. na PMF-u u Novom Sadu
            dr Marko Budinčević, vanr. prof. na PMF-u u Novom Sadu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
517(075.8)

KOVAČEVIĆ, Iilija M.
     Matematička analiza I : granični procesi / Ilija M. Kovačević,
Nebojša M. Ralević. – Novi Sad :  Stylos : Fakultet tehničkih nauka, 1996
(Novi Sad : S print). – 104 str. : graf. prikazi ;
24 cm.
Tiraž 500.

a) Matematička analiza

  (iz sadržaja)
  Udžbenik se sastoji iz tri dela:
  1. Metrički prostori (metrika; metrički prostor; topologija metričkog prostora)
  2.Nizovi (granična vrednost niza u proizvoljnom metričkom prostoru; osobine realnih i kompleksnih nizova; kompletni metrički prostori; teorema o fiksnoj tački)
  3. Funkcije (granična vrednost i neprekidnost funkcija; granična vrednost niza funkcija)

(iz recenzije)

  Ovaj udžbenik namenjen je prvenstveno studentima tehničkih fakulteta. Pisan je prema programu Matematičke analize I za studente elektrotehničke struke i računarstva na FTN-u u Novom Sadu, i pokriva deo gradiva (granični procesi). Autori su uspeli da u matematičkom pogledu tekst bude korektan. Stoga su sve definicije, teoreme i dokazi dati potpuno strogo. Izlaganje je protkano sa većim brojem primera koji doprinose razjašnjavanju apstraktnih pojmova iz ove oblasti.
  Smatramo da ovaj udžbenik spada u kvalitetne udžbenike iz ove oblasti i da će korisno poslužiti i studentima drugih fakulteta na kojima se izučavaju oblasti iz Matematičke analize.

  (o autorima)
  Ilija Kovačević je redovni profesor matematike na FTN-u u Novom Sadu. Doktorirao je 1979. na PMF-u u Beogradu. Predaje Matematičku analizu I, Funkcionalnu analizu i Matematičke metode IV. Područje njegovog rada je topologija – kompaktnost.
  Nebojša Ralević je asistent matematike na FTN-u u Novom Sadu. Magistrirao je 1994. na PMF-u u Novom Sadu. Drži vežbe iz predmeta Matematička analiza I i II, Funkcionalna analiza i Matematičke metode IV. Područja njegovog naučnog rada su teorije mere i nelinearni diferencijalni račun.

• Nije moguće prikazati sliku.