21 Mila Stojaković "Verovatnoća i matematička statistika"

24.12.2012. - 08:48
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Verovatnoća i matematička statistika”

Autor: Mila Stojaković

Recenzenti: akademik Olga Hadžić, red. prof. PMF-a u Novom Sadu
                   dr Tomislav Zečević, red. prof. na Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu
                   dr Zagorka Lozanov Crvenković, vanr. prof. PMF-a u Novom Sadu

Osnivači i izdavači
: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik
:
prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, urednik za izdavaštvo
Štampa: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
519.2(075.8)

STOJAKOVIĆ, Mila
     Verovatnoća i matematička statistika / Mila Stojaković. – Novi Sad :
Fakultet tehničkih nauka : Stylos, 1997(Novi Sad : S print). – VIII,
130 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke”)
Tiraž 500.

a) Teorija verovatnoće

  (iz recenzije)
  „...Knjiga UVOD U TEORIJU VEROVATNOĆE I MATEMATIČKE STATISTIKE, pisana je sistematski i sadrži veliki broj primera. U stručnom pogledu, gradivo je korektno obrađeno i u adekvatnoj metodičkoj interpretaciji...Knjigu mogu koristiti studenti i poslediplomci koji žele da savladaju osnove verovatnoće...“
                                                                                                                                                                                                     prof. Olga Hadžić, akademik
„...familija udžbenika iz VEROVATNOĆE I MATEMATIČKE STATISTIKE biće bogatija za još jednu knjigu...“
                                                                                                                                                                                                    prof. Tomislav Zečević
„...izlaganje je postupno i jasno. Knjiga može korisno da posluži studentima tehničkih fakulteta, matematike, fizike i svim onima koji žele da se upoznaju sa ovim oblastima matematike...“
                                                                                                                                                                                                    prof. Zagorka Lozanov Crvenković

  (o autoru)
  Dr Mila Stojaković je redovni profesor matematike na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Predaje Verovatnoću i statistiku, Analizu i Operaciona istraživanja. Autor je preko 60 naučnih publikacija. Bila je predavač po pozivu na univerzitetima u Kanadi (University of Toronto), Japanu (Tokyo Institute of Technology), Finskoj (University of Helsinki), Španiji (University of Barcelone).